افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفرِ عشقی به قدس و امتناع از دیدار اسراییل!!

انور عشقی

 

جنرال متقاعد عربستانی و رییس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه به قدس سفر کرد اما وی ادعا می کند که با مسئولان اسراییل دیدار نکرده…

آژانس خبررسانی روسی «اسپوتنیک» به نقل از «انور عشقی» جنرال متقاعد عربستانی و رییس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه، راپور داد که او به فلسطین سفر کرده اما با مسئولان رسمی اسراییل دیدار نکرده است.

آژانس خبررسانی «اسپوتنیک» راپور داد، عشقی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته که او به فلسطین سفر کرده به این معنا که او به قدس رفته و اسراییلی‌ها هستند که قدس را اسراییل می‌نامند اما او به سرزمینی عربی و فلسطینی رفته و این سفر هم به درخواست طرف‌ فلسطینی برای بررسی وضعیت اسرای فلسطینی و خانواده‌های شهدا صورت گرفته است.

مشاور پیشین پادشاه سابق عربستان، که به همکاری و دوستی با اسراییل شهرت دارد در توجیه این سفر خود گفته به رام الله (در کرانه باختری) رفته و با خانواده‌های شهدای فلسطینی دیدار کرده و در مراسم عروسی پسر «مروان البرغوثی» یکی از اسرای فلسطینی حضور پیدا کرده است.

عشقی مدعی شده که اسراییلی‌ها در رسانه‌های خود ادعا کرده بودند که من به اسراییل سفر کردم در حالی که من به قدس رفته بودم و ما این شهر را فلسطینی می‌دانیم.

عشقی در توجیه عجیبی از سفر خود به فلسطین اشغالی در توئیترش نوشت: من از مکر دشمنان نمی‌ترسم، بلکه از حماقت دوستان بیمناکم… یهودیان در همه‌جای دنیا به اراضی اشغالی می‌روند و می‌گویند، سرزمین اسراییل است اما اعراب و مسلمانان از سفر به اراضی اشغالی خودداری می‌کنند و می‌گویند این سرزمین اسراییلی است.

مشاور سابق پادشاه قبلی عربستان افزود: برخی سفر به قدس را بر خود ممنوع میکنند که این امر به تثبیت اشغالگری کمک می‌کند اما همینها برمیگردند و مبارزه با داعش را حرام میکنند و سبب تثبیت تروریزم می‌شوند. از خدا می‌خواهم که مرا و آنان را ببخشاید.

عشقی در حالی دیدار با سران اسراییلی را تکذیب میکند که «مجتهد»، فعال توییتری سعودی، پیشتر در صفحه توییتر خود تأکید کرده بود جنرال سعودی با دستور مستقیم دیوان پادشاهی عربستان و از سوی «محمد بن سلمان» وزیر دفاع این کشور مأمور شده به سرزمین‌های اشغالی سفر کند.

عشقی در حالی دیدار با مسئولان اسراییلی را انکار می‌کند که تصاویر مربوط به او و دیدارهایش با اعضای کنست اسراییل در فضای مجازی نشر شده و حتی یک مقام مسئول در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که او با «دوری گلد» مدیر کل وزارت خارجه این رژیم دیدار کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار