افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 22 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرکرده داعش دستگیر نشده است!

اخبار نشر شده مبنی بر بازداشت ابوبکر بغدادی تکذیب شد.
بشار اسد در در گفتگوی اختصاصی با آژانس خبررسانی اسپوتنیک در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نیروهای روسی و سوری، ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش را در مناطق سرحدی بین عراق و سوریه دستگیر کرده اند گفت: خیر، این اخبار صحیح نیست.

پیش از این برخی رسانه ها اعلام کرده بودند نیروهای سوری، بغدادی را نزدیک سرحد سوریه و عراق بازداشت کرده اند.

اما اسد در این باره گفت: اخبار نشر شده در این باره به هیچ وجه صحیح نیست. مناطق سرحدی سوریه و عراق تاکنون تحت سیطره گروه تروریستی داعش قرار دارد و تحت کنترول نیروهای سوری یا روس و یا حتی غربی ها و امریکایی ها و هیچ طرف دیگری نیست. عناصر داعش به تنهایی بر این مناطق سرحدی سیطره دارند، بنابراین البغدادی در این منطقه در امان است.

ممانعت امریکا از تحقیق درباره حادثه خان شیخون

رییس جمهور سوریه تاکید کرد: غرب و امریکا از بیم برملا شدن داستان ساختگی و دروغین آن ها درباره ماجرای خان شیخون از ورود هرگونه گروه تحقیق به سوریه برای تحقیق درباره این حادثه جلوگیری کردند.

بشار اسد گفت: ما نامه رسمی برای سازمان ملل متحد فرستادیم و از این سازمان درخواست کردیم جمعی را برای تحقیق درباره حادثه خان شیخون اعزام کند. طبعا سازمان ملل متحد تاکنون هیچ هیئت تحقیقی را به سوریه اعزام نکرده است، زیرا غرب و امریکا از ورود آن جلوگیری کردند و اگر چنین گروه تحقیق وارد سوریه شود درخواهد یافت همه ادعاها و روایت های غربی ها و امریکا درباره حادثه خان شیخون و به تبع آن حمله به میدان هوایی الشعیران ساختگی و دروغین بوده است. به همین علت هیچ جمعی اعزام نشد.

اسد افزود: من معتقدم تنها تماس و رایزنی که اکنون درباره اعزام گروه تحقیق به سوریه صورت می گیرد بین روسیه و برخی دیگر از کشورها است و ما تا این لحظه هیچ اخبار مثبتی درباره ورود هیچ جمعی دریافت نکرده ایم.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار