افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

سازمان ملل، گامی درجهت تحریم ایتلاف عربستان برنخواهد داشت!

کارشناس امور سازمان ملل پیش‌بینی کرد با وجود اینکه ایتلاف عربی به سرکردگی عربستان در فهرست سیاه سازمان ملل قرار گرفته است، تحریمی علیه این ایتلاف اعمال نخواهد شد.
انیس به پایگاه خبری «24» امارات، گفت سازمان ملل هیچ اقدامی علیه عربستان اتخاذ نخواهد کرد زیرا این کشور یکی از شرکای اصلی امریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو ناتو به شمار می‌رود.
این کارشناس تأکید کرده اقدام سازمان ملل در انتقاد از نقض حقوق اطفال در جریان جنگ عربستان در یمن تنها جنبه هشدار داشته و برای راضی نگاه داشتن دیگر جریان‌ها و طرف‌ها صورت گرفته است.
با این حال انیس اعلام کرد سازمان‌هایی مانند سازمان عفو بین الملل تلاش‌های زیادی خواهند کرد تا سازمان ملل تحریم‌هایی علیه عربستان اعمال کند اما این سازمان چنین گام‌هایی بر نخواهد داشت.
دبیر کل سازمان ملل روز پنجشنبه (دوم جون) با اشاره به کشته شدن اطفال در حملات ایتلاف سعودی در یمن، این اتحاد نظامی را در فهرست سیاه قرار داد و ایتلاف سعودی را مسئول 60 فیصد موارد کشته شدن اطفال در جریان جنگ یمن دانست.

این تصمیم با واکنش منفی عربستان مواجه شده است؛ هیأت علمای ارشد عربستان دبیرکل سازمان ملل را به داشتن معیارهای دوگانه متهم کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار