افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

سازمان عفو بین‌الملل به شدت از مصر انتقاد کرد!

 عفو بین‌الملل

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که پولیس مصر از آغاز سال 2015 در عملیات هایی دست داشته که سبب ناپدید شدن فعالان شده است.

وبگاه خبری «الوفد» به نقل از عفو بین‌الملل راپور داد که پولیس مصر این اقدام را برای نابودی همه معارضان این کشور انجام می دهد و ناپدید شدن یکی از ابزارهای اصلی سیاست کشور در مصر است.

«فیلیپ لوتر» مدیر پروگرام خاور میانه و شمال افریقا سازمان عفو بین الملل نیز در این زمینه تأکید کرد که هر کسی که در مصر جرأت داشته باشد سخن بگوید در خطر خواهد بود.

این سازمان همچنین اعلام کرد که مسئولان مصر چندین نفر از جمله چند طفل را بازداشت کرده و آنان را در مکانهای نامشخصی نگه داشته‌اند تا معارضان را بترسانند و آنان را از بین ببرند.

لوتر نیز تأکید کرد، راپور عفو بین الملل همدستی سرویستهای استخباراتی و ستره محکمه مصر را نشان می دهد؛ که آماده دروغ گفتن است تا بر اقدامات سرویسهای استخباراتی سرپوش بگذارد و یا اینکه کاری کند که تحقیقات درباره شکنجه در مصر به شکست منتهی شود. در واقع این مسئله سبب همدستی این دو گروه در نقض حقوق بشر شده است .

لوتر در پایان اظهار تأسف کرد که مدعی العمومی مصر برای حمایت از مردم این کشور در برابر ناپدید شدن، بازداشت، شکنجه و بدرفتاری به وظایف خود عمل نمی‌کند و در واقع از مبارزه با تروریزم من‌حیث بهانه‌ای برای اختطاف و شکنجه مردم استفاده می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار