افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

در هر 7 دقیقه یک طفل جانش را از دست می دهد

خشونت

صندوق حمایت از اطفال ملل متحد اخطار داده است که ملیون ها طفل از جنگ، خشونت جنسی و لت و کوب رنج می برند.

طبق یک راپور صندوق حمایت از اطفال ملل متحد، تنها حدود ۳۰۰ ملیون طفل بین دو تا چهار سال توسط مسئولان تربیتی شان به طور منظم مورد خشونت جسمی و لفظی قرار می گیرند.
طبق این راپور، ۱۵ ملیون دختر بین ۱۵ و ۱۹ سال دست کم یک بار به عمل جنسی مجبور گردانیده شده اند. بنا بر اطلاعاتی که در دست است، ۹۰ فیصد این دختران زجر دهندگان شان را می شناسند.
در این راپور که با عنوان یک چهره آشنا؛ خشونت در زنده گی اطفال و نوجوانان نشر یافته است، گفته می شود که به طور اوسط در هر هفت دقیقه یک طفل صغیر یا زیرسن جانش را از دست می دهد. تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۱۹ هزار طفل و نوجوان زیر ۲۰ سال در اثر یک مرگ خشونت بار کشته جان باخته اند.
وضعیت وخیم در شرق میانه و امریکای لاتین
در این راپور آمده است که دو سوم نوجوانان میان ۱۰ تا ۱۹ ساله به خصوص در مناطق مورد منازعه در شرق میانه در خطر قربانی شدن در خشونت های جمعی قرار دارند. از جانب دیگر، حدود نصف اطفال و نوجوانانی که قربانی قتل شده اند، در امریکای لاتین بوده اند.
براساس این بررسی ملل متحد، حدود ۵۰ فیصد همه اطفال سن مکتب (۷۳۲ ملیون طفل) در کشورهایی زنده گی می کنند که در آنها مجازات لت و کوب کاملاَ محو نشده اند. از ۵۹ کشور به شمول جرمنی، قانونی در مورد تربیت عاری از خشونت و لت و کوب حکم فرماست. یونیسف انتقاد کرده است که در بسیاری کشورهای در حال توسعه و در حال ظهور صنعتی هنوز هم مجازات جسمی توسط معلمان رایج است.
کورنلیوس ویلیامز، رییس بخش محافظت از اطفال در یونیسف از یک وضعیت نگران کننده سخن می‌گوید. به گفته او، نوزادان سلی زده می‌شوند و نوجوانان در محلات شان به قتل می‌رسند. او تاکید می‌کند که از خشونت علیه اطفال کسی در امان نمی‌ماند و این خشونت هیچ مرزی نمی‌شناسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار