افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 19 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

جیش الفتح با غرب و امریکا دشمنی ندارد!

%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b3%d9%86%db%8c

تروریست سعودی و قاضی شرعی گروهک تروریستی جیش الفتح که ارتباط نزدیکی با گروهک جبهه النصره دارد، در مصاحبه با روزنامه‌ای امریکایی مدعی شد که این گروهک با غرب و امریکا دشمنی ندارد.
عبدالله المحیسنی از سرکرده‌ها و قاضی شرعی گروهک جیش الفتح، از اینکه دولت امریکا این گروهک را در فهرست سیاه تروریستی قرار داده است، اظهار شگفتی کرد.
محیسنی در مصاحبه با روزنامه نیویارک تایمز امریکا ضمن تکذیب اظهارت ضد امریکایی و غربی پیشین خود، مدعی شد که جیش الفتح هیچ گونه تهدیدی برای غرب ایجاد نمی‌کند.
وی همچنین وابستگی گروهک خود به جبهه النصره، شاخه سوری گروهک تروریستی القاعده را تکذیب و ادعا کرد که جیش الفتح هیچگونه ارتباطی با جبهه فتح الشام (جبهه النصره سابق) ندارد.

این تروریست عربستانی که در شست‌وشو دادن مغزهای جوانان نقش زیادی دارد، در پاسخ به این سؤال که چرا با ایمن الظواهری سرکرده گروهک القاعده در سوریه دیدار کرده و رابطه‌اش با او چگونه است، گفت که دیدارش با الظواهری در سال ۲۰۱۴ بوده و حین این دیدار با او در مورد داعش صحبت کرده است.

وی در مورد تصاویر خود با سرکرده القاعده نیز این گونه گفت که این تصاویر شبیه تصاویری است که باراک اوباما، رییس جمهور امریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در یک نشستی گرفته‌اند و مدعی شد که این گونه تصاویر را نباید به معنای هم فکری القاعده و جیش الفتح تفسیر کرد.

قاضی شرعی گروهک جیش الفتح در مورد مکان حضور خود نیز گفت که در شهر حلب به سر می‌برد و در پاسخ به درخواست تروریست‌های هم قطارش که از او خواسته‌اند محل حضور خود را افشا نکند، گفته است وی شخصیتی معروفی است و مخفیانه به نفع جمعی کار نمی‌کند.

تحلیلگران بر این باورند که مصاحبه این تروریست وهابی با این روزنامه امریکایی با هدف ترویج به نفع جیش الفتح بوده است، همانند آنچه که جبهه النصره ماه‌های گذشته با تغییر نام خود خواست خود را از لست سیاه تروریست‌ها خارج کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار