افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

جودوکار مصدوم؛ عاملی برای سرپوش گذاشتن روابطِ عربستان با اسراییل!

جود فهمی

صهیونیست ها در تلاشی هماهنگ با مقام های عربستانی، سعی دارند عربستان را ضد اسراییلی نشان دهند تا وجهه آل سعود در جهان اسلام ٬بیش از این از بین نرود…

روزنامه سعودی ‘الوطن’ اعتراف کرد که رسانه های اسراییلی حقایق را نادیده گرفته و اعلام کرده اند که کناره گیری ‘جود فهمی’ جودوکار سعودی در المپیک برای مواجه نشدن با ورزشکار اسراییلی از رقابت ها بوده است.
به نوشته الوطن جود فهمی به دلیل آسیب دیدگی دست وپا٬ بنا بر توصیه کمیته طب از مسابقات کناره گیری کرده است؛ اما رسانه های اسراییلی ادعا می کنند که وی عمدا مسابقات را ترک کرده است تا با کوهن جودوکار اسراییلی مواجه نشود.
به گفته یک منبع آگاه در کمیته المپیک عربستان ٬جود فهمی پس از اینکه تحت معاینات طب روتین قرار گرفت٬ مشخص شد که در دست وپای وی آسیب دیدگی قدیمی دارد که هنوز به طور کامل بهبود نیافته است وبه همین دلیل داکتران به وی توصیه کردند در مسابقه شرکت نکند.
این منبع سعودی افزود: ادعاهای رسانه های اسراییلی (رژیم صهیونیستی )مبنی بر اینکه جودوکار سعودی برای مواجه نشدن با رقیب اسراییلی خود کناره گیری کرده است ٬بی اساس است وصحت ندارد.
تلاش برخی شخصیت ها و مقام های عربستانی برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی ٬با خشم مردم این کشور مواجه شده است و کار به جایی رسید که روزنامه های عربستانی از سفر جنرال انور عشقی به سرزمین های اشغالی شدیدا انتقاد کردند و صهیونیست ها را غیر قابل اعتماد دانستند.
ظاهرا حکام عربستانی برای ضد اسراییلی نشان دادن خود دست به دامن صهیونیست ها شده اند تا اینگونه القا کنند که هیچ رابطه ای با صهیونیست ها ندارند و حتی حاضر نیستند٬ با ورزشکاران منسوب به این رژیم در محافل بین المللی روبرو شوند اما این اقدام آن ها با شکست مواجه شده است و خود مقام های عربستانی ناچار شدند تا اعتراف کنند که جودوکار عربستانی به دلیل آسیب های گذشته قادر به مسابقه نیست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار