افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تعصبات قومی عامل تضعیف نهادهای امنیتی

عارف رحمانی

به گزارش افغان تلکس، در پی حمله اخیر بر هوتل اینترکانتننتال نماینده ولسی جرگه اعلان کرد نهادهای امنیتی به دلیل تعصبات قومی ناکار آمد شده‌اند.
نماینده ولسی جرگه با اشاره به حملات اخیر در کابل اعلام کرد که به دلیل تعصبات قومی افراد ناتوان و غیر حرفوی در راس نهادهای امنیتی افغانستان حضور یافته‌اند.

در حالی که اخیرا هوتل بین‌المللی اینترکانتننتال در قلب شهر کابل بار دیگر از سوی شبکه حقانی هدف حمله قرار گرفت انتقادها از عملکرد مقامات امنیتی افغان افزایش یافته است.

عارف رحمانی نماینده ولایت غزنی در ولسی جرگه گفت: رهبری نهادهای امنیتی افغان به افراد غیرمتخصص و ناتوان واگذار شده است.

وی در ادامه تصریح کرد حکومت به دلیل تصفیه قومیتی افرادی را از یک قوم خاص در رهبری و سطوح مختلف نهادهای استخباراتی کشور گماشته است که توان کاری بسیار ضعیفی دارند.

نماینده ولسی جرگه گفت: این رویکرد حکومت و تغییرات به وجود آمده در سطوح مختلف نهادهای امنیتی سبب نگرانی نماینده گان ولسی جرگه شده است.

عارف رحمانی خاطرنشان کرد: درباره اینکه شبکه حقانی از انجام عملیات در خاک افغانستان خودداری کند بین معصوم ستانکزی و سازمان آی اس آی پاکستان توافق صورت گرفته بود.

وی افزود: اما شبکه حقانی در دوسال گذشته بارها نیروهای امنیتی افغان را غافلگیر کرده و حملات خونینی را در کشور انجام داده است.

از سوی دیگر، جنرال عتیق‌الله امرخیل معتقد است که فساد اداری، ضعف مدیریت و اختلافات داخلی بین رهبران سیاسی افغانستان باعث ناتوانی نهادهای امنیتی در جلوگیری از حملات تروریستی شده است.

پیش از این نیز نماینده گان ولسی جرگه بارها رییس امنیت ملی را در اعتراض به وضعیت نابسامان امنیتی و ناتوانی نهادهای استخباراتی در جلوگیری از حملات تروریستی به ولسی جرگه احضار کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار