افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

تجهیز جبهه النصره توسط امریکا

النصره

 

«کمال الجلفا» کارشناس نظامی و قومندان میدانی و ناظر اتاق عملیات حلب سوریه اظهار داشت: نبرد حلب صرفا درگیری اردوی سوریه و متحدانش با گروه‌های تروریستی مثل جبهه النصره و وابستگان آن نیست.

وی تاکید کرد: اردوی سوریه و متحدانش در حلب با اردو‌های ایتلاف بین المللی به قومندانی امریکا روبرو هستند که مدرن‌ترین تسلیحات اعم از سلاح‌های ضد زره شامل راکت‌های تاو و طیارات شناسایی مجهز به فناوری‌های پیشرفته و دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی غیر قابل نفوذ، تانک‌ها و راکت‌های زمین به زمین و موترهای زرهدار و کالا‌های ضد مرمی را شامل می‌شود علاوه بر اینکه اتاق‌های عملیاتی دارند که افسران خارجی امریکایی، اروپایی، سعودی، ترکیه ای یا اسراییلی آن را اداره می‌کنند.

کارشناس سوری گفت: عملیات نظامی حلب در جبهه پهناوری با وسعت 12 کیلومتر شامل حندرات و اردوگاه آن، الملاح و مزارع آن تا منطقه باشکوی ادامه دارد به گونه‌ای که جبهه النصره بهترین نیروها و تجهیزات سنگین خود را در این نبرد بکار گرفته است.

الجفا گفت: به رغم مداخله مستقیم جبهه ترکستانی در حمایت از جبهه النصره و اداره مستقیم عملیات از سوی بیگانگان و حضور افسران سعودی و ترکیه‌ای در صحنه نبرد، همه تلاش‌ها برای مقابله با پیشروی اردوی سوریه ناکام مانده است.

کارشناس سوری گفت: اردوی سوریه ده‌ها گروه تروریست در مناطق شرق حلب را محاصره کرده که شامل تاسیسات، ورکشاپ‌ها، اتاق‌های عملیات و انبارهای سلاح و فابریکه های صنعتی وابسته به بخش دولتی و خصوصی است که منبع درآمدی برای تروریست‌ها محسوب می‌شود.

الجفا درباره حملات راکتی تروریست‌ها به شهر حلب گفت: این راکت‌ها حاوی بمب‌های خوشه‌ای ممنوعه بود که مناطق مسکونی این شهر شامل پوهنتون الوحده، منطقه المریدیان در جنوب شفاخانه عیسی، بوظه الشافی و یکی از سَرَک های فرعی محله فرقان را هدف گرفت و در نهایت 50 کشته و 250 زخمی برجای گذاشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار