افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بررسی علت کشته شدن قاتل سفیر روسیه!

قاتل سفیر

به راپور آژانس خبررسانی آناتولی، بازپرس‌های ویژۀ ترکیه در حال تحقیق بر روی این موضوع هستند که چرا ترکیه قاتل سفیر روسیه را زنده دستگیر نکرد؟

 

بنابراین راپور، یافته‌های اولیه حاکی از آن است که وی درحالی‌که فریاد می‌زد: نمی‌توانید مرا زنده بازداشت کنید، به افسران پولیس فَیْر می‌کرد.

 

نیروهای پولیس ابتدا به پای او فَیْر کردند اما او درحالی‌که روی زمین افتاده بود و سینه‌خیز می‌رفت، همچنان به تیراندازی ادامه می‌داد.

 

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، نیز از این اقدام پولیس حمایت کرد.

 

اردوغان با اشاره به دو بم گذاری در ماه جاری در مقابل ورزشگاه بشیکتاشِ استانبول، به خبرنگاران گفت: گمانه‌زنی‌هایی دربارۀ اینکه چرا وی (قاتل سفیر روسیه) زنده دستگیر نشد وجود دارد. ببینید چه اتفاقی در بشیکتاش افتاد وقتی آن‌ها سعی کردند عامل حمله را زنده دستگیر کنند.

 

در آن 2 بم گذاری، 44 نفر که بیشتر آن‌ها از نیروهای پولیس بودند کشته شده و بیش از 150 تن زخم برداشتند. در آن هنگام، عامل انتحاری زمانی که توسط پولیس محاصره شده بود، خود را منفجر کرد.

 

این تحقیقات در حالی صورت می‌گیرند که بنا بر راپور رسانه‌های ترکیه، شمار افرادی که در ارتباط با ترور سفیر روسیه بازداشت شده‌اند به 11 تن رسیده است.

 

آندری کارلوف، سفیر روسیه در ترکیه، دوشنبه‌ شب (29 قوس) هنگام سخنرانی در مراسم افتتاحیۀ نمایشگاه عکسی در آنکارا، هدف حمله قرار گرفت و کشته شد. ضارب 22 ساله که مولود مرت آلتین‌تاش نام داشت، از نیروهای پولیس ضد شورش ترکیه بود که در این حادثه به ضرب مرمی کشته شد.

 

روسیه و ترکیه این حمله را تلاشی برای تخریب روابط دوجانبه می‌دانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار