افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازهم هکرها عرقِ شرم بر پیشانی امریکا نشاندند!

هک

مسئله ای بسیار شرم آور برای اردوی ملی ایالات متحده رخ داده است؛ نیروی بحری امریکا اعتراف کرد مورد هک قرار گرفته و اطلاعات شخصی و حساس ۱۳۰ هزار ملوان فعلی و سابق آن لو رفته است!

یک لپ تاپ متعلق به این سازمان توسط یک کارمند تحت قرارداد با نیروی بحری مورد استفاده قرارگرفته و هک این لپ تاپ منجر به فاجعه ای کلان شد. حالا اطلاعات حساس از جمله نام و نمبر امنیت اجتماعی (SSN ها) ۱۳۰ هزار ملوان در دست افراد ناشناس قرار گرفته است.
نیروی بحری گفته تا چند هفته آینده تمامی قربانیان از این ماجرا مطلع خواهند شد. ضمن اینکه نظارت بر کارت اعتباری ملوانان همچنان ادامه خواهد داشت. تاکنون هیچ نشانهای مبنی بر سوء استفاده از این داده ها مشاهده نشده است.
نیروی بحری امریکا این حادثه را بسیار جدی تلقی نموده و در مراحل اولیه تحقیق به سر می برد تا با سرعت هر چه تمام به شناسایی هکرها و مراقبت از افراد هک شده بپردازد.
اولین بار نیست که اردوی ایالات متحده مورد هک قرار میگیرد. چندی پیش هک کلان اداره مدیریت کارکنان امریکا باعث لو رفتن اطلاعات ۲۰ ملیون نفر نظامی و دیگر کارمندان دولت فدرال شد.
این مسئله برای اردوی ایالات متحده بسیار شرم آور است. به همین خاطر این اردو به تازه گی یک پروگرام اهداء جوایز در صورت پیدا کردن نقص امنیتی و هک کردن وب سایت های اردوی ملی را راه اندازی نموده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار