افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 5 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

انگليس، بیرق دارِ فساد در جهان است!

فساد اداری

بگفته ی يک ژرونالیست ايتاليايي که متخصص اخبار گروه هاي مافيايي است، انگليس فاسدترين کشور جهان است…
وی گفت بر خلاف تصور رايج که برخي کشورهاي جهان سوم، يونان يا جنوب ايتاليا را فاسدترين مناطق دنيا مي دانند، فاسدترين کشور دنيا يکي از کشورهاي مشهور غربي است.
روبرتو ساويانو، ژرونالیست 36 ساله ايتاليايي که در “همايش ادبيات زنده” سخن مي گفت انگليس را بیرق دار فساد در جهان معرفي کرد.
روزنامۀ اينديپندنت انگليس نوشت که ساويانو در اين همايش گفته است: «شايد فکر کنيد افغانستان يا يونان يا نيجريه و يا حتي جنوب ايتاليا، فاسدترين نقطه بر روي کره زمين باشد، در حالي که با اطمينان به شما مي گويم انگليس، فاسدترين کشور جهان است و در واقع “جرسي و جزاير کيمن”، دروازه ورود پول کثيف به اروپاست و کليد آن نيز به دست انگليس است».
جزاير کيمن (Cayman Islands) در درياي کارائيب، 240 کيلومتري جنوب کیوبا و 268 کيلومتري شمال غرب جامائيکا واقع شده و از مستعمرات بريتانيا محسوب مي‌شود.
گفتني است بارها محافل داخلي انگليس از ديويد کامرون، نخست وزير پيشين اين کشور خواسته بودند با انجام اصلاحات به مسایل مالياتي در خارج هم رسيده گي کند. انگليس پيش از اين در ماه ژوييه (سرطان) ميزبان کنفرانس مبارزه با فساد بود.
اين ژرونالیست با اشاره به موضوع خروج انگليس از اتحاديه اروپا گفت که اين کشور، پس از خروج از اتحاديه اروپا بيش از هميشه در معرض فساد خواهد بود. به عبارت ديگر باندهاي جرم و جنايت مکزيکي و مافياي بين المللي به قدرت بيشتري در اين کشور دست مي يابند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار