افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد سندرز از مواضع دوگانه امریکا در قبال مسلمانان

سندرز

به گزارش پایگاه هیل،‌ نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا در اظهاراتی ضمن تحسین کردن و احترام گذاشتن به محمد علی کلی، از مواضع دوگانه موجود در قبال مسلمانان در امریکا به شدت انتقاد کرد.
در ادامه اظهارنظرها درباره درگذشت محمد علی کلی،‌ نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 امریکا از مواضع دوگانه در قبال مسلمانان امریکایی به شدت انتقاد کرد.

محمد علی کلی قهرمان و اسطوره سنگین وزن سابق بوکس جهان روز جمعه درگذشت. او که یکی از مشهورترین بوکسورهای سنگین وزن جهان است،‌ پس از گرویدن به دین اسلام در فعالیتهای سیاسی نیز نقش داشت.

اگرچه «برنی سندرز» به نام فرد یا افراد خاصی در قبال مواضع دوگانه آنها در قبال مسلمانان اشاره نکرده اما بسیاری مخاطب اظهارات اخیر او را دونالد ترامپ می‌دانند؛ کسی که خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا شده است.

رقیب هیلاری کلینتون در مبارزات درون حزبی دموکرات‌ها در کنفرانس خبری در لس آنجلس با اشاره به مواضع دوگانه در قبال مسلمانان در امریکا و نگرانی‌های آنها گفت :‌«من به سراسر این کشور رفته و با مسلمانان صحبت کرده‌ و می‌کنم. آنها به من می‌گویند “برنی می‌دانی موضوع چیست. فرزندان ما اکنون نگران هستند”».

سندرز با اشاره به اسطوره بوکس امریکا ادامه داد: «من به آنها می‌گویم که یکی از بزرگترین قهرمانان در تاریخ مدرن امریکا، محمد علی(کلی) بود که او یک مسلمان با افتخار و غرور آفرین بود».

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از مواضع دوگانه در قبال تحسین محمد علی کلی از یک سو و تبعیض‌ها علیه مسلمانان از سوی دیگر تصریح کرد: «به من نگویید که شما چقدر محمد علی را دوست دارید اما همچنان علیه مسلمانان تبعیض قائل شده و درباره آنها در این کشور پیش قضاوت دارید».

سندرز افزود: «دلیل آنکه (محمد)علی(کلی) در قبل بسیاری از امریکایی‌ها باقی مانده، مهارت فوق العاده او در بوکس نبود بلکه شجاعت خارق العاده او بود. در زمانی که او مشهور و پرطرفدار نبود ایستاد و با جنگ ویتنام مخالفت کرد و گفت که من در این جنگ شرکت نمی‌کنم».

اوایل جَنیوری امسال و در اوج اظهارات اسلام هراسانه نامزدهای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری از قبیل دونالد ترامپ، محمد علی کلی با انتشار یک بیانیه، مسلمانان را به اتخاذ موضع در برابر کسانی دعوت کرد که با تخریب چهره اسلام در اذهان مردم درصدد رسیدن به منافع شخصی خود هستند.

او تصریح کرده بود اقدامات گروه تروریستی موسوم به داعش با همه آموزه‌های دین اسلام در مغایرت کامل است و این رفتارها هیچ جایگاهی نزد مسلمانان واقعی ندارد.

در بیانیه آمده بود: «من معتقدم رهبران سیاسی ما باید از موقعیت خود در جهت ترویج اسلام واقعی استفاده کنند و به افکارعمومی ثابت کنند که تروریست‌ها تنها در جهت انحراف دیدگاه مردم درباره اسلام حرکت می‌کنند».

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار