افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد ازتبلیغات رسانه‌ای برخی کشورهای منطقه در حمایت ازسوریه

بشار الجعفری

بشار الجعفری (نماینده دائم سوریه در سازمان ملل) با انتقاد از تبلیغات رسانه‌ای برخی کشورهای منطقه در حمایت از مردم سوریه گفت: کسانی که ادعای حمایت از مردم سوریه می‌کنند، خودشان از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

الجعفری توضیح داد: کشورهایی که از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت کرده و از گنجاندن نام آن‌ها در لیست سیاه امتناع می‌کنند، در حق ملت سوریه اقدامات جنایتکارانه و ظالمانه‌ای انجام می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، الجعفری دیشب در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاورمیانه گفت: انتظار داشتم معاون دبیرکل امور انسانی، سخنان خود را با تسلیت گفتن به دولت و ملت سوریه به علت کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از باشنده گان این کشور در انفجارهای اخیر شروع کند، ولی من هم مثل شما حضار، از اینکه وی در ابتدای سخنان خود از سفرش به ترکیه و وضعیت آوارگان سوری در آنجا سخن بگوید، غافلگیر شدم.

وی با انتقاد از تبلیغات رسانه‌ای دروغین برخی کشورها در خصوص اختصاص ملیاردها دالر برای آوارگان سوری نیز گفت: ملیاردها دالری که در کنفرانس‌های نمایشی کویت و سایر کشورها در سازمان ملل برای کمک به مردم سوریه وعده داده شد، کجا رفت؟ کجاست آن تبلیغات رسانه‌ای خلیج (فارس) وترکیه‌ که اردوگاه‌های آوارگان سوری در کشورهای ترکیه، لبنان و اردن را طوری نشان می‌داد که گویی هوتل‌های پنج ستاره‌اند.

الجعفری همچنین از بی‌اطلاعی معاون دبیر کل امور انسانی سازمان ملل در خصوص اینکه در ترکیه کسی چون «عبدالله المحیسنی» مبلغ و تروریست داعش، اقدام به جذب اطفال برای پیوستن به داعش و گروه‌های تروریستی می‌کند، اظهار تعجب کرد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بیان داشت: از اینکه معاون دبیر کل می‌گوید، به «جبله» و «طرطوس» حمله موشکی و راکتی شده تعجب می‌کنم؛ چرا که یکی از تروریست‌ها خود را در منطقه منفجر کرده و تروریست‌های «احرار الشام» و «داعش» مسئولیت این انفجارهای تروریستی را بر عهده گرفته‌اند و هویت عامل این انفجارها برای معاون دبیر کل نیز مشخص است.

الجعفری به سیاست‌های دوگانه برخی کشورها اشاره کرد و گفت، برخی هر روز کنفرانس برگزار می‌کنند، در مورد وضعیت مردم سوریه بیانیه صادر می‌کنند، ولی کارهای آن ها عکس گفته‌هایشان است.

وی همچنین پرسید: چگونه می‌توان به بحران انسانی سوریه پایان داد، در حالی که رژیم اردوغان از خاک خود برای انتقال هزاران تروریست بیگانه به سوریه استفاده می‌کند، به تروریست‌ها تسلیحات می‌دهد و اطفال سوری در اردوگاه‌های ترکیه را برای ملحق شدن به تروریست‌ها جذب می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار