افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

امریکا در لبه پرتگاه نابودی…

امریکا

به نقل از اسپوتنیک، نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که اکثریت مردم امریکا امیدشان را به نهادهای بنیادین امریکا از دست داده‌اند و به نظر می رسد این کشور در لبه پرتگاه نابودی قرار گرفته است.

این نظر سنجی نشان می دهد که تنها 9 فیصد از مردم این کشور به سنای این کشور که تحت کنترول جمهوری خواهان است اعتماد دارند که این نرخ نسبت به یک دهه گذشته 10 فیصد افت کرده است.

در این نظر سنجی تنها سنای امریکا نیست که شاهد تحقیر شدید از سوی نظر دهندگان امریکایی بوده است چرا که در این نظرسنجی نگاه افراد نشان می دهد فکر می‌کنند که نظام امریکا روز به روز در حال از دست دادن کارآمدی خود است.

از سوی دیگر بازار سهام وال استریت نیز شاهد بیشترین کاهش نرخ اعتماد مردم امریکا نسبت به 10 سال گذشته بوده است.

ابن نظر سنجی نشان می دهد نرخ اطمینان مردم به بانک ها در امریکا از 49 فیصد به 22 فیصد سقوط کرده است.

نظر سنجی گالوپ تأکید می کند که تنها 8 فیصد از مردم امریکا نسبت به گسترش نظام مالی این کشور اطمینان دارند.

در کنار موارد بالا مردم امریکا به شدت اطمینان خود را به رسانه‌ها از دست داده اند چرا که معتقدند که این رسانه‌ها در انتقال درست و بدون غرض حقایق به خوانندگان شکست خورده‌اند.

در این نظر سنجی نرخ اطمینان مردم امریکا هم به شبکه های خبری تلویزیونی و هم روزنامه‌ها با کاهش 10 فیصدی به 20 فیصد رسیده است که پایین‌ترین میزان‌ در تاریخ امریکا محسوب می شود.

کاهش شدید اعتماد عمومی جامعه امریکا به نهادهای بنیادی این کشور مانند دولت، بانک ها و رسانه های این کشور یکی از کلان ترین چالش های رییس جمهور آینده این کشور خواهد بود.

این چنین سقوط اعتماد عمومی در امریکا در حالی ساختار دولتی این کشور را به شدت آسیب پذیر کرده است که ثروتمندان این کشور از بهبود شرایط اقتصادی سرمست هستند اما این مسئله هنوز در میان مردم این کشور احساس نمی شود.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار