افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 12 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

استفاده عربستان از بم نوترونی علیه یمن

%d9%86%d9%88%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c

نویسنده سرشناس انگلیسی در سخنانی گفت: عربستان سعودی در جریان تجاوز خود به یمن از بم نوترونی علیه مردم این کشور استفاده کرده است.

به نقل از بحرین الیوم، کلایو هامبگ نویسنده انگلیسی در گفتگو با این آژانس خبررسانی درباره صادرات سلاح انگلیس به بحرین و عربستان گفت: عربستان از بم نوترونی علیه یمن استفاده کرده است در حالی که مجهز کردن این کشور به چنین بمی غیرقانونی و غیراخلاقی است.

کلایو با بیان اینکه یمن از بحران اقتصادی رنج می برد و تجاوز عربستان بحران انسانی این کشور را تعمیق بخشید، اظهار کرد: بین حکومت های کشورهای خلیج فارس و مراکز تصمیم گیری در واشنگتن و لندن نوعی ایتلاف وجود دارد مبنی بر اینکه این کشورها در قبال تامین تیل و گاز واشنگتن و لندن، آنها را در قبال سرکوب ملت هایشان آزاد بگذارند.

وی سفر شاهزاده چارلز به بحرین را در سایه سرکوب ملت این کشور از سوی رژیم آل خلیفه ننگ خواند و تشریح کرد: انگلیس از بحرین و عربستان حمایت سیاسی می کند و این حمایت اساسا با منافع نطامی و اقتصادی انگلیس در ارتباط است.

این نویسنده انگلیسی در پایان ابراز امیدواری کرد که اعتراض ها در غرب نسبت به حمایت کشورهای غربی از سرکوب گری های رژیم های منطقه شدت گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار