افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آگاه باشید؛ موج جدید ناامنی ها در راه است!

افغانستان ناامنی

یک پروژه 400 ملیون دالری بسیار خطرناک توسط شیوخ وهابی سعودی به کابل آورده شده است.

بر آگاهان پوشیده نیست که گلبدین برای پیاده ساختن یک پروژه 400 ملیون دالری بسیار خطرناک چند منظوره شیوخ وهابی سعودی به کابل آورده شده است.

یکی از اهداف شوم این پروژه اهریمنی صدور بی ثباتی به آسیای میانه می باشد. هدف دیگر مبدل ساختن شمال کشور به یاغیستان (داعشستان و طالبستان) است. در این راستا کار به شدت روان است.

همین اکنون نیمی از حوزه شمالشرق (بدخشان، تخار، کندز، بغلان، پلخمری) زیر کنترول گروه های تندرو وهابی در آمده است. هم اکنون دهانه غوری به پایگاه مستحکم طالبان و داعش مبدل گردیده است.

در حوزه شمال غرب نیز در فراه، هرات، بادغیس، غور و فاریاب تا سرپل و شبرغان کار به سرعت رو به پیشرفت دارد و به محض فراهم شدن زمینه تنها مانع جدی، اسماعیل خان از سر راه برداشته خواهد شد.

همین اکنون درزاب به کمک حزب اسلامی بزرگترین پایگاه طالب و داعش در شمال مبدل گردیده است. تنها سد کلان برای کنترول کامل شمال و اتصال دو جبهه شمال شرق و جنوب غرب، بلخ است که همچون جزیره ای بر سر راه پیاده کردن موفق آمیز و کامل این پروژه واقع گردیده است.

با کنار زدن والی بلخ و آوردن یک والی دست نشانده و مزدور زمینه سقوط بلخ به دست داعش مستقیم یا غیر مستقیم فراهم خواهد گردید. در پهلوی آن حلقه محاصره پنجشیر و شمال کامل خواهد شد و همه خطوط مواصلاتی و پشتیبانی جمعیت و شورای نظار قطع خواهد گردید. انتقال برخی از کوچی های قبایل سرحدی به شمال، ساختن هزاران مکتب و مسجد و آوردن ملاهای وهابی نیز در چهار چوب همین پروگرام است.

برنامه ساختن شبکه پوهنتون ها در ولایات شمال و واگذاری مدیریت آن به حکمتیار نیز در چهارچوب همین پروگرام سعودی برای اشاعه مفکوره های ضاله وهابیت و پخش فرهنگ منحط عربستانی می باشد.

در زیر داربست همین پروگرام به شدت به دهل تفرقه های تباری و زبانی نگاریده می شود تا زمینه عسکرگیری از جمع جوانان احساسی و تندرو گستره قبایل سرحدی مساعد گردد.

عزیز آریانفر

 1. Nahid Sediqi :

  آيا اين خبر حقيقت دارد و يا پروپاگند است ؟

 2. Ismael Taslim :

  از خدا ج می خواهیم که یک صلح برادری برابری در وطن جنگ دیده ما حکم فرما شود

 3. Maryam Azimy :

  خداوند مهربان است اگر خواست او نباشد بنده چی است که چیزی کند ما توکل خود و مردم بیچاره افغانستان را بخداوند می سپاریم خداوند حضرت ابراهیم (ع)را در آتش نگاه کرده مارا انشاءالله نگاه می کند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار