افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

آموزش دهها افسر سعودی توسط اسراییل

عربستان اسراییل

معاون دبیر‌کل حزب‌الله لبنان وجود حزب‌الله را سپر دفاعی لبنان مقابل رژیم‌صهیونیستی و تکفیری‌ها دانست و فاش کرد که دهها افسر سعودی تحت آموزش اسراییل قرار گرفته‌اند و این کشور مانع حل بحران‌های منطقه است.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان، «ثبات در لبنان» را به مصلحت همه لبنان و حزب‌الله دانست و از حزب، به نام عامل اصلی در تحقق ثبات در لبنان نام برد.

به گزارش روزنامه السفیر لبنان، نعیم قاسم در مراسمی در بعلبک بر اهمیت «پیگیری پرونده‌های فساد چه در خصوص پرونده انترنت چه شبکه تجارت انسان و دیگر پرونده‌ها» تأکید کرد و گفت: کشور را خواهیم ساخت و هرآنچه نیاز دارد، تأمین می‌کنیم همچنان که از سرحداتش محافظت می‌کنیم.

معاون دبیر کل حزب‌الله بدون اشاره صریح به عربستان، گفت: هرچقدر هم فداکاری نیاز باشد، فداکاری می‌کنیم اما تابع سیاست هیچ کس [و هیچ کشوری] نخواهیم شد.

او به سخن یکی از فرماندان نظامی رژیم اسراییل در یکی از کنفرانس‌های سران اطلاعاتی این رژیم اشاره کرد که از حزب‌الله به نام «سپر»‌لبنان یاد کرده بود و افزود: اگر به دستاورد حزب‌الله از سال 1980 نگاه کنیم، در می‌یابیم که حزب‌الله سپر دفاعی لبنان در مقابل اسراییل و تروریزم تکفیری بوده و اگر حزب‌الله نبود، امروز چنین نتیجه بزرگی [حفظ لبنان مقابل تروریزم و اسراییل] وجود نداشت.

شیخ قاسم با اشاره به اقدام عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در درج نام حزب‌الله در لیست تروریستی، گفت که «توصیف حزب‌الله به تروریستی، توصیفی اسراییلی است» بنابراین هرکس از چنین امری حمایت می‌کند، طرحش صهیونیستی است و امروز عربستان در دیدارهای پیدا و پنهان، پلان اسراییل را تکمیل می‌کند.

نعیم قاسم ادامه دارد که عربستان با اقدامات زیر، پلان اسراییل را تکمیل می‌کند:

1- دیدارهای محرمانه و آشکاری که میان مسئولان سعودی و اسراییلی در سالهای گذشته برگزار شده است.

2- آموزش دیدن دهها افسر سعودی به دست افسران صهیونیست که اسامی و شماره پرونده‌ها و توصیفاتشان در اردوی عربستان در رسانه‌ها نشر شده است.

3- اقدام عربستان در اعلام پایبندی‌اش به توافق‌های بین‌المللی از جمله توافق صلح کمپ‌دیوید (صلح مصر با اسراییل) حتی از طریق [تاسیس] پل با مصر.

4- توقف هرگونه حمایت و کمک عربستان به مقاومت و مردم فلسطین از چند سال پیش .

5- عربستان هرگونه همکاری با ایران برای منافع منطقه و ثبات آن را رد می‌کند زیرا می‌خواهد بحران را زنده نگاه دارد. عربستان از ایران مستقل و آماده همکاری می‌ترسد.

6- جنگ عربستان علیه یمن و نابود کردن همه چیز که چیزی جز نسل‌کشی نیست.

7- جنگ در سوریه که از پنج سال پیش شروع شده و فقط به دلیل لجاجت عربستان تمام نشده زیرا عربستان به هیچ یک از اهدافش نرسیده و در حال انتقام‌گیری و نابود کردن و کشتن است.

8- حمله عربستان به حزب‌الله ، حزب مقاومت. هر کس مقابل حزب‌الله ایستاده، چه اعلام کند چه نکند، در صف اسراییل ایستاده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار