افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

وزیر مالیه در پی استحکام روابط با آمریکا

به گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه ، کنفرانس شیکاگو یک نشست بسیار مهم و سرنوشت ساز، برای آینده روند مبارزه با تروریزم در منطقه و هم چنان برای افغانستان است که قبل از کنفرانس توکیوبر گزار میشود و انتظار می رود که افرادی که از جانب حکومت افغانستان در این اجلاس شرکت میکنند یک اجندای مشخص، پلان منظم، شفاف وروشن را آماده کنند و تلاش نمایند که فضای بی اعتمادی میان حکومت افغانستان و جامع جهانی را بر طرف سازند این امر روابط پایدار میان افغانستان و آمریکا را مستحکم تر میکند.

بعد از قطعی شدن سند همکاری استراتژیک میان افغانستان و ایالات متحده آمریکا قرار شد که این سند قبل از کنفرانس شیکاگو توسط بارک اوباما و حامد کرزی به امضا برسد.
این سند روابط مستحکم را میان افغانستان را ایجاد میکند که برای امنیت افغانستان، منطقه و جهان مفید است.
در این سند استراتژیک مشخص می شود که پس از سال 2014 افغانستان وامریکا بر چه مبنا و روشی همکاری های شان را تنظیم کنند.

جناب داکتر عمر زاخیلوال وزیر مالیه افغانستان وظیفه آمادگی برای کنفرانس شیکاگو به عهده دارد که تا به حال نشست ها و کنفرانس های زیادی را در این راستا با جامعه مدنی و ژورنالیستان برگزار نماید.

کنفرانس توکیو بعد از کنفرانس شیکاگو برگزار میشود. در کنفرانس توکیو روی رشد و پیشرفت های اقتصادی افغانستان بحث خواهد شد که برای پیشرفت افغانستان یک تهداب بنیادی ایجاد میکند و باید روشن شود که جامعه جهانی برای افغانستان در کدام بخش ها کمک خواهد کرد.

کنفرانس شیکاگو یک نشست بسیار مهم است و انتظار می رود اجلاس سران ناتو در ماه آینده میلادی در شیکاگو و کنفرانس توکیو در مورد افغانستان به میزبانی جاپان در ماه جولای سال جاری راه اندازی شوند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار