افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

پیگیری وضعیت مهاجرینِ فاقدِ مدرک مقیم پاکستان

 

روز گذشته وزارت امور مهاجرین جلسه ای را بمنظور آغاز برنامه ثبت و راجستر مهاجرین فاقد مدرک مقیم پاکستان برگزار کرد.

این جلسه بر اساس فیصله کمیته فرعی شورای وزیران در امور مهاجرت، در مقر وزارت امور مهاجرین دایر و در مورد چگونگی ثبت راجستر مهاجرین، نقش نهادهای ذیدخل و چگونگی اعزام کارمندان پروسه یا شده بحث و تبادل نظر شد.

 

در این جلسه که به ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر گردیده بود، معین امور پناهندگان این وزارت، معین وزارت سرحدات و قبایل، رئیس اداره کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان مقیم کابل، معاون دفتر اداره سازمان بین المللی مهاجرت و نمایندگان وزارت خارجه، داخله و مالیه نیز حضور داشتند.

 

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در افتتاح این جلسه گفت که برنامه ثبت و راجستر مهاجرین فاقد مدرک از یکسال بدینسو مورد بحث دو کشور قرار داشته و در سفر اخیرش به تاریخ 27 دلو سال گذشته به پاکستان، بر سر این مسئله، تمدید کارت های مهاجرین دارای مدرک الی اخیر سال 2017 میلادی و برخی سهولت های دیگر برای مهاجرین توافق صورت گرفته است.

 

وی در ادامه گفت که برگشت کتلوی مهاجرین به وطن، موضع گیری های اخیر دولت افغانستان و به خصوص شخص رئیس جمهور، تاثیرات مثبتی را بر تصمیم پاکستان در مورد مهاجرین گذاشته است و آن کشور به نتیجه رسیده است که با مهاجرین برخورد سیاسی صورت نگیرد.

 

در جلسه روز گذشته وزارت امور مهاجرین، توافق صورت گرفت که 21 نفر از ادارات ذیدخل به حیث سرپرست گروپ های کاری ثبت و راجستر، که توسط سفارت افغانستان مقیم پاکستان انتخاب می گردند، به آن کشور اعزام گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار