افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

فساد اداری زمینه را برای تلفات انسانی فراهم می کند!

معاون لوی څارنوال

معاون لوی څارنوال در امور عسکری گفت: ضررهای فساد اداری، کمتر از ضررهای حملات تروریستی نیست!

روزگذشته افتتاحیه دومین روز کنفرانس مشترک مبارزه با فساد اداری در سکتور امنیتی و دفاعی، با حضور څارنپوه محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور و دیگر مقام های بلند پایۀ این چهار ارگان مهم دولتی ادامه پیدا کرد.

دگر جنرال عبدالفتاح عزیزی معاون لوی څارنوال در امور عسکری، افزود که یکی از اهداف لوی څارنوالی ریشه کن کردن فساد اداری از ارگان های دفاعی و امنیتی می باشد.

وی موجودیت فساد اداری در نهادهای امنیتی و دفاعی را زیانبار خواند و علاوه کرد: وجود فساد اداری در نهادهای دفاعی و امنیتی مستقیماً روی عملیات محاربه ای این نیروها تاثیر می گذارد و از موفقیت آن ها می کاهد.

به باور معاون لوی څارنوال در امور عسکری، فساد اداری زمینه را برای تلفات انسانی در میان نیرو های دفاعی و امنیتی فراهم می کند.

همچنان در روز دوم این کنفرانس، اشتراک کننده گان به پنج گروپ تقسیم شده و روی چالش ها موجود ناشی از فساد اداری در سکتور دفاعی و امنیتی بحث مفصل کردند. اعضای این کمیته ها راه حل های مؤثری برای از میان برداشتن این چالش ها را نیز پیشنهاد نمودند.

امروز در سومین روز کنفرانس، پیرامون طرزالعمل اصلاح نظام تشکیلاتی، کادری، تدارکاتی، مالی، اکمال و توزیع عینیات مختلف اردو بحث و نظر خواهی خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار