افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

دیدار هیأت پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان با دکتورعبدالله عبدالله

عبدالله عبدالله

 

رئیس اجرائیه در این دیدار تاکید نمودکه از تلاش‌ها و فعالیت‌های هیأت مشترک پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان قاطعانه حمایت می‌نماید.

 

 

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، هیأت پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان را در قصر سپیدار به حضور پذیرفت.

 

اعضای هیأت در این دیدار، به بیان دیدگاه ها، طرح‌ها و پیشنهادات خویش پرداخته و هدف اصلی و مشخص خود را بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان و حل چالش‌های موجود میان دوکشور عنوان نمودند.

 

آنان در سخنان خویش، به تامین و تحکیم روابط میان دوکشورتاکید نموده علاوه کردندکه به عنوان هیأت مشترک دو کشور، در سفرها و نشست‌های خویش تلاش خواهند نمود، روی حل چالش‌ها و موانعی ترکیز نمایندکه از دیر باز به اینسو، میان افغانستان و پاکستان موجود بوده و جنجال ساز و چالش برانگیزگردیده است.

 

دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن قدردانی از تلاش‌های هیأت متذکره گفت که تلاش‌های شما قابل قدر است. افغانستان همیشه و همواره خواستار روابط حسنه با تمام همسایگان و به ویژه با پاکستان بوده و می‌باشد.

 

رئیس اجرائیه کشور در همین حال تاکید نمودکه از تلاش‌ها و فعالیت‌های هیأت مشترک پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان قاطعانه حمایت می‌نماید.

 

وی در ادامۀ صحبت‌های خویش گفت: افراط گرایی و تروریزم، نه تنها افغانستان و پاکستان، بلکه تهدیدی جدی برای تمام کشورهای منطقه است و با نظرداشت شرایطی که همین اکنون بر افغانستان و پاکستان حاکم گردیده است، ایجاب می‌نمایدکه هر دو کشور به صورت مشترک، در هماهنگی با یکدیگر و با حمایت کشورهای منطقه، با تروریزم مبارزه جدی نمایند.

 

دکتورعبدالله عبدالله رفت و آمد نخبگان دوکشور و تدویر چنین جلساتی را به بهبود اوضاع و روابط میان دوکشور، مفید و موثر دانسته تاکید نمودکه این تلاش‌ها، به حل چالش‌های کنونی میان دولت های افغانستان و پاکستان کمک می‌نماید.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار