افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تطبیق نصاب تعلیمی داعش در مکاتب ولسوالی درزاب

گروه تروریستی داعش گفته اند با آغاز فصل تعلیمی مکاتب سردسیر، قرار است تا نصاب تعلیمی جدید داعش را در تمام مکاتب ولسوالی درزاب تطبیق نمایند.

شماری از باشندگان ولسوالی درزاب گفته اند که داعش برای تمام فامیل‌های شاگردان مکاتب این ولسوالی هشدار داده‌اند که تا هدایت بعدی این گروه هیچ شاگرد به مکتب رفته نمی‌تواند.

نعمت الله یکتن از باشندگان ولسوالی درزاب گفت: همین حالا جنگجویان داعش در ولسوالی‌های قوش تپه و درزاب عملاً فعالیت می‌کنند.

وی امروز گفت: غیر از مرکز ولسوالی درزاب و قوش تپه دیگر تمام قریه جات در کنترول داعش است. آن‌ها هر کاری که از دست شان بیاید بالای مردم تطبیق می‌کنند. این وضعیت نگران کننده‌است.

به گفته نعمت الله در حال حاضر ۱۸هزار شاگرد در ولسوالی درزاب از رفتن به مکتب محروم شده‌اند، در حالیکه به روز چهارشنبه ۱۵سنبله شاگردان مکاتب سرد سیر این ولسوالی که سه ماه رخصتی را سپری کرده‌اند، باید به مکتب می‌رفتند.

در همین حال باز محمد داور سرپرست ولسوالی درزاب با تائید این موضوع می‌گوید: به تعقیب این چنین تهدیدات، جنگجویان داعش از معلمین مکاتب درزاب خواسته اند تا دو ماهه معاش و کارت کابل بانک شان را به دست این گروه بسپارند.

وی گفت: عملاً داعشی‌ها به تمام مکاتب خبر دادند که دو ماهه معاش و کارت کابل بانک شان را برای آن‌ها بدهند و گفته اند که بعد از این هیچ معلمی معاش خود را از طریق کابل بانک اخذ کرده نمی‌تواند.

پیش از این معلمین ولسوالی درزاب معاشات شان را از طریق معتمدین که پول را از شهر شبرغان به درزاب انتقال می‌دادند، اخذ می‌کردند که دو ماه قبل معاشات سه ماهه این معلمین در مسیر راه از سوی افراد مسلح ناشناس ربوده شد و مسئولان تصمیم گرفتند تا بعد از این معلمین معاشات شان را از طریق کابل بانک اخذ نمایند که این معلمین از این بابت هم با مشکلات جدی مواجه گردیده‌اند.

مسئولان می‌گویند برای فعلاً تمام مکاتب ولسوالی درزاب زیر کنترول داعش قرار داشته و به تعداد ۴۶ باب مکتب به روی شاگردان مسدود است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار