افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 24 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

تدویر ورکشاپ ملی جهت دسترسی به آمار و ارقام هایدرومیتورولوژیکی

ورکشاپ ملی

روزگذشته ورکشاپ ملی تحت عنوان ابرازنظر در مورد مسوده دومی پالیسی ملی شریک سازی آمار وارقام هایدرومیتورولوژیکی در وزارت انرژی و آب تدویر یافت.

انجینیر سلطان محمود محمودی رئیس عمومی تنظیم امور آب وزارت انرژی و آب در سخنان خود هدف نهایی از برگزاری این ورکشاپ را شریک سازی آمار و ارقام هایدرومیتورولوژیکی بیان کرد.

انجینیر محمودی همچنان اهمیت و نهایی سازی پالیسی ملی شریک سازی ارقام و معلومات هایدرومیتورولوژیکی و هایدروجیالوجی را شرح داد.

رئیس عمومی تنظیم امور آب خاطر نشان ساخت که با در نظر داشت رشد روزافزون نفوس و پیشبرد فعالیتهای انکشافی، اقتصادی، تحقیقی، دسترسی به آمار و ارقام هایدرومیتورولوژیکی مهم است.

در عین حال انجینیر باختری رییس منابع آب هدف اساسی این پالیسی را ایجاد سهولت با یک مکانیزم مناسب جهت دستیابی به آمار و ارقام هایدورمیتورولوژیکی دانسته گفت که این پالیسی استفاده کنندگان را مقید می سازد تا کلیه دستورات این پالیسی را رعایت نموده ارقام و آمار مورد ضرورت خود را به دست آورند.

همچنان انجینیر محمد طیب برومند پالیسی ملی شریک سازی آمار وارقام هایدرومیتورولوژیکی را تشریح کرد.

در قسمت اخیر این ورکشاپ انجینیرحمیدی رئیس اداره انسجام پروژه ها مطالب ارایه شده در ورکشاپ را جمع بندی کرد.

گفتنی است در اواخر دسامبر 2016 ریاست جمهوری اسلامی افغانستان طرح پیشنهادی میکانیزم شریک سازی آمار و ارقام هایدرومیتورولوژیکی را جهت پیشگیری سیلابها و خشکسالی بین ادارات و نهادهای ذیدخل که از جانب وزارت انرژی و آب پیشکش گردیده بود را مورد تایید قرار داد، تا نهادها و ادارات ذیدخل همکاری هایشان را جهت شریک سازی ارقام و معلومات تقویت بخشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار