افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی شاخص‌های مشخص سروی وضعیت صحی و زندگی خانواده های معتادین در وزارت صحت عامه

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر در جلسه‌ای  که ‌به‌منظور  سروی وضعیت صحی و زندگی خانواده‌هایی معتادین  به مواد مخدر در وزارت صحت عامه دایر گردیده بود اشتراک نمود.

این جلسه در هماهنگی با اداره احصاییه مرکزی، وزارت صحت عامه و وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و با حضور پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر،  داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه، انجنیر شیرمحمد جامعی زاده رییس عمومی احصاییه مرکزی،  داکتر احمد جان نعیم معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه، داکتر عطا الله سعید زی رییس HIS صحت عامه و  داود ضیا رییس دفتر مقام وزارت مبارزه علیه مواد مخدر؛ در وزارت صحت عامه برگزار گردید.

پوهنوال سلامت عظیمی ضمن تشکر و قدردانی از وزارت صحت عامه و ریاست عمومی احصائیه مرکزی بخاطر برگزاری این جلسه، گفت: بسیار خوشحال هستم که سروی را که قرار است در رابطه به وضعیت صحی و زندگی روزمره خانواده‌های معتادین به مواد مخدر انجام شود؛ مشترکن، درهماهنگی با دو نهاد معتبر و ذیربط و با طرح مشخص وزارت مبارزه علیه مواد مخدر تطبیق می‌نماییم.

پوهنوال عظیمی گفت: مواد مخدر  یکی از مشکلات عمده است که موضوع اعتیاد مبارزه با آن را پیچده‌تر و مشکل‌تر ساخته است که به همین اساس ما ضرورت دانستیم تا یک طرح مخشصی را در کنار  یک آمار دقیق از خانواده‌های معتاد به مواد مخدر و وضعیت اقتصادی آنها داشته باشیم تا در برنامه‌ریزی و وقایه سایر اعضای خانواده‌های معتادین، به سادگی عمل نماییم.

بانو عظیمی افزود: سروی که از خانواده‌های آسیب پذیر صورت بگیرد برای داشتن یک طرح و پیشنهاد خوب  که در آینده برای حکومت داشته باشیم به‌ما کمک می‌نماید تا حکومت بتواند یک راه حل برای حل مشکلات آنان پیدا کند.

داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه گفت: ما بسیار خوشحالیم که امروز مشترکن  روی طرح این سروی کار میکنیم و تلاش می‌نماییم تا یک تنیجه بهتر هم در بخش صحی هم در بخشی وضعیت زندگی خانواده‌هایی که اعضای آن به مصرف مواد مخدر معتاد هستند بدست بیاوریم.

داکتر فیروز الدین فیروز گفت: این بهترین طرح است که خانواده‌های که اعضای آن مواد مخدر استفاده می‌نمایند از آنها سروی دقیق و با شاخصهای مشخص آن  صورت بگیرد که متاسفانه تا هنوز کدام سروی در این بخش صورت نگرفته است.

انجنیر شیرمحمد جامعی زاده رییس عمومی احصائیه مرکزی گفت: ما با وزارت محترم صحت عامه و وزارت مبارزه علیه مواد مخدر همکار هستیم و تلاش میکنیم که این سروی بصورت درست و دقیق انجام شود تا نتیجه مثبت بدست آوریم چون با این سروی ما میتوانم که هم در بخش صحی و هم وضعیت زندگی خانواده ها آگاهی پیدا نماییم.

اقای جامعی گفت: این سروی از هر بُعد مفید بوده و خوشحال هستیم که این سروی را مشترکن و در هماهنگی هم انجام می‌دهیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار