افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

باشند‌ه‌گان غزنی، شمع را به برق ترجیح می‌دهند!

براساس راپورات رسیده، باشندگان غزنی، توانایی پرداخت صرفیه برق را ندارند…

باشند‌ه‌گان غزنی می‌گویند که هر کیلووات انرژی برق را 35 تا 40 افغانی خریداری می‌کنند؛ با آن هم خانه‌های‌شان 24 ساعت روشن نیست. آنان می‌گویند، بهای بلند برق سبب شده تا از وسایل برقی استفاده نکنند و برای زمان محدودی منازل‌شان روشن باشد.

به گفتۀ باشنده‌گان غزنی، شرکت‌های خصوصی به هر بهایی که بخواهند، برق را به فروش می‌رسانند. این باشنده‌ها می‌افزایند، وضاحت شمع را به بهای بلند برق ترجیح می‌دهند. تجار غزنی نیز از بهای بلند برق شکایت دارند.

وحیدالله وصال، مدیرعامل اتاق تجارت غزنی می‌گوید، با آن که این ولایت محل خوبی برای بازرگانی و تولید لبنیات است؛ اما بی‌برقی سبب شده شهرک صنعتی غزنی غیرفعال شود و ده‌ها سرمایه‌گذار از سرمایه‌گذاری پول‌های‌شان در این ولایت خود داری کنند.

جان‌محمد، رییس برق غزنی اما مشکلات باشنده‌گان این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید، تنها 20 فیصد مردم این ولایت در شهر غزنی برق دولتی دارند و آن‌ها مجبورند بابت هر کیلووات برق 35 افغانی از اشتراک‌کننده‌گان بگیرند.

رییس برق غزنی می‌افزاید، با آمدن برق وارداتی از کشورهای همسایه مشکلات برق باشنده‌گان این ولایت حل خواهد شد.

مسؤولان شرکت برق غزنی می‌گویند، از این که ادارات دولتی این ولایت پول صرفیۀ برق‌شان را پرداخت نکرده‌اند، سبب شده تا برنامه‌های توسعه‌یی آنان عملی نشود و این موضوع نیز یکی از عوامل افزایش بهای برق در این ولایت است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار