افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

انعقاد قرار داد آموزش‌های فنی و حرفوی با ATVI

قرار داد آموزش‌های فنی و حرفوی

قرار داد آموزش‌های فنی و حرفوی به ارزش ۷۰ میلیون افغانی؛ با انستیتوت تعلیمات تخنیکی و مسلکی  (ATVI) به امضا رسید.

فیض الله ذکی سرپرست وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین با «هوسی روشن» نمایندهٔ انستیتوت تعلیمات تخنیکی و مسلکی (ATVI) قرارداد آموزش‌های فنی و حرفوی را به ارزش ۷۰ میلیون افغانی که در یک سال آینده در سه ولایت (کابل، هلمند و لغمان) عملی خواهد شد، امضا نمود.

 

در محفلی که به همین مناسبت دایر گردیده بود؛ فیض الله ذکی سرپرست وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین گفت: هزینهٔ این پروژه از طریق بودجهٔ انکشافی حکومت تمویل می‌گردد که از طریق این پروژه به یک هزار تن از جوانان در ولایت‌های کابل، هلمند و لغمان زمینهٔ آموزش فن و حرفه فراهم خواهد شد.

 

آقای ذکی افزود: شاگردانی که در ولایت‌ها شامل این برنامه می‌گردند؛ زمینهٔ بود و باش در لیلیه نیز برای شان مهیا خواهد گردید. وی از نمایندهٔ انستیتوت تعلیمات تخنیکی و مسلکی (ATVI) خواست تا این پروژه را به گونه خوب و بهتر آن عملی نمایند.

 

هوسی روشن نمایندهٔ انستیتوت تعلیمات تخنیکی و مسلکی (ATVI) نیز در سخنانش با ابراز خورسندی از روند تدارکاتی این پروژه؛ وعده سپرد که پروژه را طبق قرارداد و به گونهٔ درست آن عملی خواهند نمود.

 

وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین تحت برنامهٔ ملی انکشاف مهارت‌ها از بدو تاسیس (۱۳۸۴) تا اکنون در حدود ۶۰ هزار تن از افراد بی کار (۳۵ در صد دختر خانم‌ها و در حدود ۳٪ از افراد دارای معلولیت) را در سراسر کشور تحت پوشش آموزش‌‌های فنی و حرفوی قرار داده و یافته های ردیابی کارآموزان نشان می‌دهد که در حدود ۷۵ در صد از آنان؛ پس از فراغت کاریاب شده و راهی بازار کار گردیده‌اند.

 

گفتنی‌است که وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین از بودجهٔ انکشافی حکومت تحت برنامهٔ ملی انکشاف مهارت‌ها در سال مالی ۱۳۹۶ برای ۵۰۰۰ تن از افراد بی کار در سرا سر کشور زمینهٔ فراگیری آموزش‌های فنی وحرفوی را فراهم خواهد نمود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار