افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

آمارعجیب اطفال مُجرم در افغانستان

زندانی

 

براساس گزارش وزارت عدلیه، ۲۱۳ طفل افغان به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی متهم یا محکوم هستند.

به گزارش افغان تلکس به نقل از آریانانیوز،  بر بنیاد آمار وزارت عدلیه، از میان حدود ۸۰۰ طفلی که در مراکز اصلاح و تربیت اطفال، به سر می‌برند، ۸۲ تن دختر و ۷۱۹ تن دیگر شان پسران اند.

محمدامان ریاضت، سخنگوی این وزارت گفت، اطفالی در مراکز اصلاح و تربیت اطفال به سر می‌برند، مظنون، متهم و یا محکوم به تخلف از قانون باشند. او افزود که بر بنیاد کتگوری تخلفات، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی در صدر قرار دارد.

آقای ریاضت گفت تخلف بیشتر این اطفال جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی است که ۲۱۳ طفل، مظنون، متهم و یا محکوم به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی است .

آقای ریاضت، اما مشخص نساخت که چه تعداد این اطفال مظنون، متهم و یا محکوم اند.

سخنگوی وزارت عدلیه گفت که در جایگاه دومی، آن اطفالی قرار دارند که سرقت کرده اند و شمار شان به ۱۶۲ تن می‌رسند.

۱۱۱ طفل دیگر نیز به جرم قتل در مراکز اصلاح و تربیت اطفال به سر می‌برند و سایر اطفال نیزمظنون، متهم و یا محکوم به جرایم اختطاف، قاچاق مواد مخدر، لواط، زنا، حادثۀ ترافیکی و موارد دیگر است.

آقای ریاضت افزود، بسیاری از اطفالی که مظنون، متهم و یا محکوم به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی اند، در توقیف گاه بگرام، مرکز اصلاح کابل و ننگرهار به سر می‌برند.

اما این اطفال، به سهولت‌های چون آموزش حرفه، مکاتب الحاقیه، خدمات صحی، یادگیری کولتور دسترسی دارند.

بر اساس قوانین افغانستان، اطفالی که پایین‌تر از ۱۸ سال، جرمی را مرتکب شود، قبل و پس از دوران محاکماتی دوسیه‌اش به مراکز اصلاح و تربیت اطفال به سر می‌برند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار