افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

آماده سازی لوگر برای مقابله با حوادث طبیعی!

لوگر

روز گذشته، 6 موتر مواد کمکی حالت اضطرار به لوگر فرستاده شد تا درموقع نیاز به متضررین حوادث طبیعی توزیع گردد.

لازم بذکر است که این طرح را وزارت احیا و انکشاف دهات به انجام رسانیده است.

کمک‌های یادشده شامل ۴۰۰باب خیمه، ۲۰۰ تخته کمپل، ۵۰۰ تخته ترپال، ۵۰۰ عدد سطل، ۱۰۰۰ دانه پیاله، ۱۰۰۰ دانه کاسه ماست خوری، ۲۰۰۰ دانه قاشق و پنجه، ۲۵۰ دانه قاب، ۲۵۰ دانه تشت، ۲۵۰ سیت آفتابه به اندازه‌های مختلف، ۲۵۰ سیت کمک‌های اولیه، ۲۵۰ سیت آله فشار، ۲۵۰ دانه ترمامترقلمی، ۲۵۰۰ دانه ماسک می‌باشد.

ارزش مجموعی این کمک‌ها بالغ به (۱۲۷۶۴۶۰۰) افغانی می‌گردد. این مواد در حالات اضطراری به آسیب دیده‌گان حوادث طبیعی، غیر طبیعی و بیجا شده‌گان تحت نظر کمیته حالت اضطرار ولایت لوگر در مرکز و ولسوالی‌های مربوطه توزیع خواهند شد. با این مواد می‌توان بیشتر از (۴۰۰) فامیل را تخت پوشش قرارداده و در حالت اضطرار آنان را کمک کرد.

قابل یاد آوری است که وزارت احیا و انکشاف دهات از طریق ریاست انسجام پاسخ به حوادث این وزارت همه ساله کمک‌های غیرغذایی را به 34ولایت کشور فرستاده و در حالت‌های اضطرار  به مشکلات آسیب دیدگان رسیدگی کرده است.

در حال حاضر کمک‌های غیرغذایی این وزارت به 30ولایت کشور فرستاده شده و ذخایر ریاست‌های احیا و انکشاف دهات ولایت‌ها، در صورت ضرورت، می‌تواند به متضررین حوادث طبیعی و غیرطبیعی کمک‌های یادشده را توزیع کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار