افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

واشینگتن صدها تن از نیروهای خاص خود را راهی افغانستان می کند.

نیروهای امریکایی

یک مقام رسمی وزارت دفاع امریکا گفت که پنتاگون در نظر دارد صد ها نیروی خاص این کشور را برای آموزش نیروهای افغان و تقویت کارایی های نظامی آنها درمقابله با طالبان به افغانستان اعزام کند.

این مقام رسمی پنتاگون روز گذشته یادآورشد که واشینگتن قصد دارد صد ها نفر از نیروهای خاص خود را به منظور دادن آموزش های لازم به 17 هزار نیروی تازه نفس افغان برای مقابله با طالبان، راهی افغانستان کند.

 

به گفته این مقام وزارت دفاع امریکا، سران پنتاگون درنظر دارند این تصمیم را در نشست آینده ناتو که بزودی دربروکسل برگزار می شود، اعلام کنند.

 

بر اساس این راپور، مقام امریکایی گفت که نیروهای یادشده بطور مسنقیم در درگیری های افغانستان اشتراک نمی کنند اما مقام های پنتاگون معتقدند که تقویت بیشتر نیروهای افغان از این طریق و بدون حضور مستقیم نیروهای امریکایی در جبهه های درگیری قادر خواهد بود از عدم کارایی آن ها در مقابله با نیروهای طالبان جلوگیری کند.

 

پتریک داناهو قومندان یکی از کَندَک های نظامی امریکا گفته است که هدف اصلی از اعزام این نیروها افزایش دخالت امریکا و یا نیروهای بین المللی در افغانستان نبوده بلکه این تلاش ها درنهایت به منظور ایجاد آشتی میان نیروهای طالبان با نیروهای دولتی افغانستان صورت می گیرند.

 

داناهو که طراحی عملیات فعلی ناتو در منطقه را بعهده دارد ادامه داد: امریکا امیدوار است با این کمک ها نیروهای افغان را در گفت و گو هایی که در آینده میان طالبان و دولت کابل انجام می شود در موضع برتری قرار دهد .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار