افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

روسیه نقش خودش را درایجاد صلح درافغانستان مهم میداند!

ضمیر کابلوف

 

مقامات روسیه مذاکره سری باطالبان را تکذیب نموده و گفتند امریکا را دور نزده ایم!

 

نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان می‌گوید کشورش در امور افغانستان، امریکا را دور نزده و مذاکره سری باطالبان نداشته است.
ضمیر کابلوف  سفیر پیشین روسیه در افغانستان که حالا فرستاده ویژه رییس جمهور کشورش به کابل است، در خصوص دورنمای صلح در افغانستان و شایعات موجود در خصوص روابط روس‌ها با طالبان با اینترفاکس مصاحبه کرد.

رسانه‌ها اخیراً مدعی شده بودند که روس‌ها برای ایجاد صلح در افغانستان، با کنار زدن امریکایی‌ها و به صورت یک جانبه وارد مذاکره با طالبان شده‌اند.

کابلوف این راپور‌ها را تکذیب کرد و گفت: گزینه ایده‌آل روسیه برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان عبارت است از گفت‌وگوی مستقیم طالبان و حکومت این کشور.

دیپلومات بلندپایه روس ادامه داد:  همه می‌دانند که طالبان تاکنون برای میانجیگری بین خود و دولت افغانستان، از هیچ‌کس درخواستی نداشته؛ نه از روسیه، نه از امریکا و نه از چین.
کابلوف با این حال تأکید داشت که حضور روسیه در هرگونه تعامل دیپلوماتیک برای صلح در افغانستان، ضروری است.

نماینده پوتین در امور افغانستان گفت:  اگر کسی برای صلح افغانستان با طرفین درگیر و طالبان مذاکره کند ولی روسیه را در دور میز مذاکرات نبیند، در آینده به خاطر این اقدام خیلی تأسف خواهد خورد.

ریچارد اولسون  نماینده ویژه وزیر خارجه امریکا در امور افغانستان بناست 2 هفته دیگر (7 سِپتِمبر) برای تبادل نظرات در خصوص نحوه ایجاد آرامش در افغانستان، به مسکو رفته و در آنجا پیشنهادات جدید واشنگتن در این خصوص را با سران کرملین مطرح کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار