افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 1 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

امنیتِ امریکایی ها در کابل سلب شد!

سفارت امریکا در کابل از تمام باشنده گانش خواسته تا اقدامات مناسبی را به منظور تامین امنیت جانی خود روی دست گیرند.
بر اساس بیانیه‌ سفارت امریکا در کابل، گروه‌های مخالف مسلح دولت، حملات علیه تاسیسات و افرادی مرتبط با با امریکایی‌ها را افزایش می‌دهند. تهدیدهای امنیتی در کابل و سراسر افغانستان وجود دارد و احتمال اختطاف گریی و حمله به مهمانخانه‌های غربی‌ها در شهر کابل نیز افزایش خواهد یافت.
در این راپور از تعمیر‌های وابسته به دولت و امریکایی‌ها، سفارت‌خانه‌های کشورهای غربی، تاسیسات نظامی، مهمانخانه‌ها، سازمان‌های تجاری، دفاتر سازمان‌های غیر دولتی، هوتل‌ها، میدان هوایی‌ و مراکز آموزشی من‌حیث اهداف این حملات احتمالی یاد شده است.

همچنین سفارت امریکا از احتمال حمله مخالفان مسلح دولت کابل به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی در شهرهای افغانستان خبر داده است.

در این بیانیه به باشنده گان امریکایی هشدار داده شد که به دلیل احتمال اختطاف شدن، حملات مخالفان مسلح عملیات نظامی، ماین‌های زمینی، درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های سیاسی و قومی از سفر به تمام مناطق افغانستان خودداری کنند.

سفارت امریکا در کابل از تمام باشنده گان امریکایی خواسته تا برنامه‌های امنیتی خود را مورد بازبینی قرار دهند و اقدامات مناسبی را به منظور تامین امنیت جانی خود روی دست گیرند.

این سفارت توصیه کرده که باشنده گان امریکایی باید در خصوص محیط اطراف خود آگاه بمانند، برای آگاهی بیشتر اخبار محلی را نیز دنبال کنند.

پیش از این نیز وزارت خارجه امریکا درباره سفر باشنده گانش به افغانستان هشدار داده بود.

سفارتخانه امریکا در کابل در چند سال اخیر بارها هشدارهای امنیتی مشابهی را به منظور جلوگیری از اختطاف شدن باشنده گان خود اعلام کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار