افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

آموزش نظامیان جورجیایی اعزامی به افغانستان توسط تفنگداران بحری امریکا

جورجیایی

به نقل از استارز اند استرایپس، یک دلگی تفنگداران بحری امریکا که از واحدهای فعال و ذخیره تشکیل شده است در حال آموزش کَندَک پیاده 31‌ اردوی جورجیا است تا برای اعزام به پایگاه هوایی بگرام ، بزرگترین پایگاه نظامی امریکا در افغانستان آماده شوند.

این دوره آموزشی 15 روزه که در 22 آگوست پایان می‌یابد، آخرین مرحله‌ای است تا از آماده گی نیروهای جورجیایی برای پیوستن به نیروهای ایتلاف در ماموریت آزادی عمل اطمینان حاصل شود.

هدف این دوره آموزشی این است تا نظامیان جورجیایی آماده گی لازم را برای موانع و مشکلاتی که ممکن است با آن در افغانستان روبرو شوند، کسب کنند.

در این دوره شرایط مختلفی از جمله خنثی‌سازی بمب‌های دست‌ساز، خروج تلفات از مناطق درگیری و همچنین جنگ شهری آموزش داده شده و شبیه‌سازی می‌شود.

قوماندان تفنگداران بحری امریکا درباره این تمرینات گفت: تلاش شده این تمرینات تا جایی که ممکن است شرایط جنگی در افغانستان را شبیه‌سازی کند.

در مرحله پایانی دوره، این نیروها چالش‌های دائمی و حمله از جانب نیروهایی که نقش طالبان را ایفا می‌کنند را نیز تجربه خواهند کرد.

قوماندان این دوره آموزشی گفت: در این مدت استرس بسیار زیادی را به آن‌ها وارد می‌کنیم؛ زیرا می‌خواهیم نیروها برای هر شرایطی در افغانستان آماده باشند.

این در حالی است که چندی پیش در نتیجه حمله به پایگاه هوایی بگرام در افغانستان، یک افسر 26 ساله این کشور کشته و سه نظامی دیگر نیز که در چوکات ماموریت حمایت قاطع در مقر ناتو فعالیت می‌کردند نیز زخم برداشتند.

جورجیا از سال 2009 نیروهای نظامی خود را تحت رهبری ناتو به افغانستان اعزام کرده و تاکنون 32 نظامی این کشور در افغانستان کشته شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار