افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 27 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

والی بلخ خطاب به حکمتیار: به همان غاری که بودی برگرد!

عطا محمد نور

عطامحمد نور والی بلخ و از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی، امروز در نشست حمایوی باشندگان سمنگان از ایتلاف نجات افغانستان خطاب به گلبدین حکمتیار امیر حزب اسلامی گفته است که به همان غاری که بودی به همان‌جا برگرد.

آقای نور در این نشست گفته است که ارگ نشینان در صدد ایجاد تفرقه بین اقوام افغانستان است و می‌خواهد از این طریق استبداد شان را ادامه دهد. والی بلخ خطاب به ارگ ریاست جمهوری گفت: با مکتوب شما والی بلخ نشدم، بر اساس خواسته‌های مردم این سمت را تصاحب کرده‌ام ‌‌و این منصب برایم خیلی کوچک است.

این عضو ارشد ایتلاف نجات در واکنش به گفته‌های اخیر حکمتیار مبنی بر ارتباط احمدشاه مسعود با سازمان استخباراتی پاکستان گفت: تو مزدور هستی و زیر سایه خارجی‌ها زنده گی‌ات را می‌چرخاندی، در زمان جهاد به جز دامن زدن جنگ داخلی کاری دیگری نکردی.

نور تصریح کرد: تو که مشهور به قصاب کابل هستی،‌ با کدام رو به کابل آمدی؟، تو که گفته بودی تا یک عسکر خارجی در افغانستان باشد به کابل برنمی‌گردی، با کدام حساب به کابل آمدی، در حقیقت تو همه چیز را از دست داده‌ای.

والی بلخ همچنان در واکنش به گفته‌های حکمتیار مبنی بر اینکه رییس جمهور آینده باید مورد تأیید حزب اسلامی باشد، می‌گوید که این ادعاها خیالات است و امیر حزب اسلامی کدام مرجع است که چنین حرف‌های را به زبان می‌آورد.

او همچنان می‌گوید که آقای حکمتیار اولین حمله‌ی انتحاری توسط یک دختر را در افغانستان سازمان دهی کرده و از پول‌های ایران همواره تمویل شده‌ و حالا می‌خواهد با حرف‌های ضد ایرانی از کشورهای مخالف تهران پول دریافت کند.

آقای نور همچنان می‌گوید که وحدت ملی و نظام صالح را می‌پذیرد و از ارگ نشینان می‌خواهد که توطیه بر ضد او را متوقف کند. وی همچنان از کشورهای حامی افغانستان می‌خواهد که تنها به حرف‌های پنج نفر ارگ نشین مفت خور بسنده نکند.

در همین حال احمد ضیاء مسعود که در این نشست حضور داشت می‌گوید که آقای غنی با تقلب گسترده و حمایت دولت‌های خارجی در انتخابات گذشته به قدرت رسیده و حالا بدون در نظر داشت توافق‌نامه پنجاه پنجاه قدرت را قبضه کرده‌است.

آقای مسعود حکومت فعلی را جواب گوی نیازهای افغانستان نمی‌داند و می‌گوید با هر روز گذشتن از عمر این حکومت وضعیت در کشور بدتر می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار