افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکومت وحدت ملی، عاری از وحدت است!

احمد ولی مسعود

احمد ولی مسعود گفت: افزایش اختلاف‌ها نیز باعث فروپاشی سیاسی و ایجاد بحران در افغانستان شده است.

مشاور سابق اشرف غنی و رییس بنیاد احمدشاه مسعود ضمن اعلام فراخوانی تحت عنوان وفاق ملی تاکید کرد که وحدتی در حکومت وحدت ملی وجود ندارد.

رییس بنیاد احمد شاه مسعود فراخوانی را با عنوان وفاق ملی داده است که بر اساس این پلان از احزاب سیاسی و فعالان مدنی خواسته شده تا برای شناسایی عوامل بحران و راه حل آنها گفت‌وگو کنند.

برادر احمدشاه مسعود گفت: به دلیل عدم وحدت در بین مقامات حکومت وحدت ملی به سمت بحران رفته و باعث فروپاشی سیاسی کشور شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در افغانستان بر اساس سیاست عمدی حکومت وحدت ملی مردم با صف بندی‌های قومی شکننده شده‌اند و نشانه‌های از استبداد و دیکتاتوری در کشور آشکار شده‌ است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پس از تشکیل شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان با محوریت دوستم، عطامحمدنور و محقق، اخیرا حکمتیار نیز از اعلام فراخوانی برای احزاب سیاسی تحت عنوان مجمع ملی خبر داد.

همچنین رحمت‌الله نبیل رییس سابق امنیت ملی نیز با حزب محور مردم افغانستان به صف منتقدان اشرف غنی پیوسته است.

از سوی دیگر، در حالی که اخیرا شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان و حزب اسلامی تحت عنوان مجمع ملی برای جلب سایر احزاب سیاسی وارد رقابت شده‌اند به نظر می‌رسد که برادر احمدشاه مسعود نیز با ارایه پلان وفاق ملی و فراخوان انسجام احزاب سیاسی نیز وارد این دور از رقابت‌ها شده باشد.

شاه‌حسین‌ مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی اشرف غنی در واکنش به این موضوع گفته که امیداوار هستیم قضاوت رهبران سیاسی در مسایل ملی منصفانه باشد و برای ادعایی که دارند دلیلی ارایه کنند.

یونس‌فکور از کارشناسان مسایل سیاسی، معتقد است که بسیاری از ایتلاف‌های منتقدان سیاسی برای کسب جایگاه و مقام در حکومت وحدت ملی است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار