افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 5 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنرال دوستم با رهبر جبهه ملی نوین افغانستان دیدار کرد

جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری روز گذشته در اقامت گاهش در شهر آنقره، با انوارالحق احدی رهبر جبهه ملی نوین افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در آن باتور دوستم رییس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و مولوی عبدالرحمن رحمانی وکیل و نماینده مردم ولایت بلخ در ولسی جرگه نیز حاضر بودند، پیرامون اوضاع در کشور و منطقه بحث و گفتگو صورت گرفت.

معاون اول ریاست جمهوری حضور انوار الحق احدی را در منزلش خیر مقدم گفته یاد آور شد که نگران وضعیت نا بسامان کشور عزیزم استم و برای آوردن بهبودی در اوضاع افغانستان اندیشه می کنم و تلاش می ورزم.

دوستم در این دیدار وضعیت امنیتی در کشور را قابل تأمل دانسته گفت که نبود راهکار مناسب در نهاد های امنیتی و ناهماهنگی در این زمینه، سبب شده است که اوضاع روبه وخامت نهاده و ثبات در کشور را آسیب برساند.

هردو طرف سیاست های ناکارامد و ناسنجیده رهبری حکومت را انتقاد کرده یاد آور شدند که این سیاست ها سبب بروز بحران بی اعتمادی در میان مردم شده و مردم را از کنار نظام دور ساخته است.

در این دیدار در پیش گیری سیاست روشن و مشخصی در قبال دشمن، و آوردن اصلاحات در رهبری نهاد های امنیتی، و برخورد قاطع با دشمن تأکید کرده خاطر نشان کردند که ادامه وضعیت جاری در افغانستان، اطمینان خاطر دوستان بین المللی ما را در مورد پیشرفت اوضاع و آینده کشور خدشه دار می کند.

دو طرف به این نتیجه رسیدند که سیاست های نادرستی که رهبری نظام در برابر اقوام کشور در پیش گرفته است، سبب بروز تنش و درز میان باشنده گان افغانستان گردیده و شیرازه وحدت و دوستی در میان مردم ما را لطمه زده و متزلزل ساخته است.

دوستم و انور الحق احدی تاکید کردند که ثبات و صلح در افغانستان زمانی بخوبی برقرار شده می تواند که وحدت ملی و همبستگی ملی در میان باشنده گان آن اعاده گردد و این وحدت در جهت تأمین صلح و قطع جنگ در کشور سمت و سو داده شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار