افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

ایتلاف بزرگ مردم افغانستان اعلام موجودیت کرد!

همایون همایون

ایتلاف بزرگ مردم افغانستان به رهبری همایون همایون اعلام موجودیت کرد.

شماری از نماینده گان ولسی جرگه حکومت را مفسد خوانده می گویند که حکومت عامل اصلی نقاق افگنی و ترور در کشور است آنان همچنان موجودیت چالش ها را در توزیع تذکره های برقی و انتخابات ولسی جرگه بر حکومت برچسپ می زنند.
این حزب سیاسی با برگزاری یک همایش و با حضور ده‌ها تن از باشنده گان ولایات جنوب کشور اعلام موجودیت کرد.
ظاهر قدیر عضو ولسی جرگه در این همایش گفت، افرادی در اطراف رییس جمهور غنی حضور دارند که نشاندهنده آن است که حکومت به سمتی دیگر تغییر جهت داده؛ بناً دست به تشکیل تیمی در برابر ارگ زده است.
قدیر تاکید کرد، از محمد اشرف غنی در مبارزات انتخاباتی حمایت کرده بود، اما آقای غنی با رأی مردم معامله کرد.
ظاهر قدیر تاکید کرد، این حزب نامزدانی برای انتخابات آینده شوراهای ولایتی و ریاست جمهوری نیز دارد و به زودی نامزد این حزب برای چوکی ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.
در همین حال، همایون همایون، معاون نخست ولسی جرگه در مراسم اعلام موجودیت این حزب جدید سیاسی گفت، شماری در ساختار حکومت به فساد دامن می‌زنند.
همایون که یکی از حامیان رییس جمهور غنی در انتخابات ریاست جمهوری بود، بابت حمایتش از آقای غنی پوزش خواسته و افزود، به خاطر حکومتی قانونمند از محمد اشرف غنی حمایت کرده بود، اما حالا پشیمان است.
همایون تاکید کرد، آنانکه در چوکی های رهبری حکومت نشسته‌اند، حتا اطفال‌ شان تاکنون افغانستان را ندیده‌اند.
از سوی دیگر، نعیم لالی حمیدزی، یکی دیگر از اعضای ولسی جرگه در این همایش گفت، خواهان سرکوب حکومت نیستند و می‌خواهند با تشکیل این حزب ساختار حکومت اصلاح شود.
حمیدزی اشاره به سخنان گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی گفت، شماری به نماینده گی از کشورهای دیگر حرف می‌زنند و برخی به دنبال نفاق‌افگنی میان مردم‌اند.
حمیدزی هشدار می‌دهد که حکومت صرفأ از چهار یا پنج تن نیست که هر کاری بخواهند انجام دهند.
همچنین عبدالرحیم ایوبی عضو ولسی جرگه حقیقت را بیان کرد و گفت: رییس جمهور پشتون است، رییس امنیت ملی پشتون است، قاضی القضات پشتون است، لوی سارنوال پشتون است، وزیر دفاع پشتون است، سفیر افغانستان در پاکستان پشتون است، سفیر افغانستان در هند پشتون است، سفیر افغانستان در امریکا پشتون است، سفیر افغانستان در فرانسه پشتون است، سفیر افغانستان در روسیه پشتون است، سفیر افغانستان در چین پشتون است… اما ملامت تاجک است، ملامت اوزبک است، ملامت هزاره است.

 

  1. ناصر فرهمند :

    ﻣﺎﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻴﺶ اﺳﺘﻴﻢ

  2. Najeeb Samadi :

    حالی وقت وکالت به پایان رسیده میخواهد به بهانه های مختلف باز از نام مردم استفاده کرده دو باره از طریق مردم به پارلمان آینده راه پیدا کند و باز او وقت مردم از یاد شان میرود وباز با شیشه سیاه مردم را زیر زدن وکندن بگیرند و از نام مردم به نفع خود شان استفاده کنن

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار