افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

کانادا بر ادامه کمک در امر بازسازی اقتصاد افغانستان تاکید نموده

وزیر خارجه کانادا اعلام داشته که انکشور کمک ها و سرمایه گذاری های خود را در عرصه انکشاف بعد از جنگ در افغانستان توسعه خواهد بخشید.
در اطلاعیه منتشره دفتر مطبوعاتی سفارت کانادا در کابل گفته شده که وزیر خارجه و تجارت بین المللی کانادا در روز یکشنبه گذشته کمپنی کانادایی را که در محفل دواطلبی استخراج یک بلاک معدن اهن حاجیگک در افغانستان برنده شده، مورد ستایش قرار داده اند.
به اساس گزارش وزارت معادن و صنایع افغانستان یک شرکت کانادایی بنام کیلو گولدمن که در تورنتوی کانادا موقعیت دارد، امتیاز استخراج یکی از چهار بلاک معدن اهن حاجیگک افغانستان را در ولایت بامیان کسب نموده است.

کانادا برنده شدن این شرکت کانادایی را در بخش صنایع استخراج سنگ معدنی اهن و تولید مواد مورد نیاز گام بزرگ در عرصه ایجاد مشاغل و نوسعه اقتصادی افغانستان خوانده است.
جان بیرد وزیر کانادا گفته است: افغانستان دارای منابع طبیعی سرشار می باشد، لذا کشورش به افغانستان در امر انکشاف اقتصادی، زمین داری و تامین اینده درخشان کمک خواهد کرد.

در عین حال اید فاست وزیر تجارت بین المللی کانادا گفته است که سرمایه گذاری شرکت کیلو گولدمن نشان دهنده ادمه تعهدات کشور کانادا در بازسازی افغانستان می باشد، که مشاغل ورفاه را به کارگران افغان وکانادایی ایجاد خواهد کرد.

وی تاکیدکرد: نخستین سهمگیری یک کمپنی کانادایی در بخش استخراج معادن افغانستان که شهرت جهانی دارد می توانند افغانستان را در جهت انکشاف زیربنای معادن کمک نمایند که در اقتصاد افغانستان وکانادا انکشاف بیشتر را بمیان می آورد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار