افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 31 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

امضای قرارداد بازسازی چهار سرک ولایت در پکتیا

قرارداد

قرارداد چهار پروژه‌ی بازسازی سرک‌های ولایت پکتیا، در دفتر مقام ولایت توسط رییس احیا و انکشاف دهات با حضور شمیم کتوازی والی آن ولایت، با شوراهای انکشافی قریه ها امضا شد.

انجینر فضل‌هادي عاصم، رییس احیا و انکشاف دهات پکتیا، در نخست برای والی ولایت، در باره‌ی این پروژه‌ها معلومات سپرد. انجنیر عاصم گفت: خوش‌بختانه توانستیم برای چهار رشته از سرک‌های ولایت پکتیا، بودیجه دریافت کنیم و به تفاهم برسیم تا بازسازی شوند.

او گفت که برای بازسازی، سَرَک‌هایی را برگزیده‌اند که رفت‌وآمد مردم در آن‌ها بیشتر بوده و به ترمیم، هموارکاری و جغل‌اندازی نیاز داشته‌اند. او گفت: ما می‌کوشیم که به همکاری شوراهای انکشافی قریه ها، به کارهای بازسازی در این ولایت، سرعت ببخشیم.

همین گونه شمیم خان کتوازی، والی پکتیا از این که رییس جدید احیا و انکشاف دهات این ولایت به گفته‌ی او، به کارها سرعت بخشیده است، از آقای عاصم ابراز سپاس کرد.

والی پکتیا گفت: پروژه‌ها را از نزدیک پی‌گیری می‌کنم و از شوراهای تطبیق‌کننده درخواست می‌کنم که با شفافیت پول پروژه‌ها را در ساختن با کیفیت سَرَک‌ها، مصرف کنند.

در برنامه‌ی بازسازی ۵ سَرَک در چوکات ۵ پروژه، ۳۶ کیلومتر سرک شامل است. هزینه‌ی جمعی این پروژه‌ها، ۱۶ ملیون و ۱۹۳ هزار افغانی است. این پروژه‌ها از سوی برنامه‌ی ملی راه‌سازی قریه یی وزارت احیا و انکشاف دهات راه‌اندازی می‌شود.

این سَرَک‌ها، قریه های مختلف را به هم پیوند می‌زند. از سَرَک‌ عمومی مچلغ ِ ولسوالی احمدآباد تا غلک و پس از آن تا ظاهرقلا، ۹ کیلومتر، از سَرَک‌ عمومی میرزکی ولسوالی سید کرم تا سرکِ عمومی مچغل ۹ کیلومتر، از قریه‌ی عتمانی گردیز مرکز ولایت پکتیا تا قریه‌ی لیواس ۸ کیلومتر و از یک سرک دیگر در گردیز مرکز پکتیا، از شفاخانه‌ی خالق‌یار تا قریه ی محمدرضاخیل ۹ کیلومتر، هموارکاری و جغل‌فرش می‌شود.

قرارداد این سرک‌ها، به ترتیب با شوراهای انکشافی قریه‌های کوز زرین‌خیل، کوتکی، سپاهی‌خیل و محمدرضاخیل امضا شده است.

بازسازی سرک‌های یادشده، تا ۴ ماه آینده با هموارکاری و جغل‌اندازی، بازسازی می‌شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار