افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

افتتاح شبکه دیجتلی افغان تلیکام درشهرک عینو

شبکه دیجتلی

انجنیر سید احمد شاه سادات در سفرش به ولایت کندهار، شبکه دیجتلی افغان تلیکام را افتتاح کرد.

در مراسم افتتاح شبکه مذکور بر علاوه مقامات وزارت مخابرات، معاون مقام ولایت عبدالحنان منیب، رییس شورای ولایتی ریس حاجی سید جان خاکریزوال، رییس اتاق های تجارت و صنایع حاجی نصر الله زهیر، تجار ملی کشور محمود کرزی و سایر بزرگان قومی شرکت ورزیدند.

سرپرست وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی اظهار داشت که در تطبیق این پروژه 5 ملیون دالر هزینه شده است، با افتتاح این پروژه مردم به انترنت و تیلفون دسترسی خواهند داشت و خدمات دیجتل در سرتاسر کندهار توسعه می یابد، در حال حاضر در 19 ولایات کشور دستگاه های مخابراتی دیجتل فعال است.

سرپرست وزیر علاوه نمود که وزارت مخابرات برای سوق افغانستان بسوی دیجتل پلان های وسیع دارد و برای تحقق این هدف از تکنالوژی های جدید مانند؛ فایبر، ستلایت، ریدیوویو و … استفاده بعمل می آورد:

شماری از پروژه ها را زیر دست داریم که کشور را در عرصۀ مخابرات از انحصار کشور های همسایه خارج سازیم، انتظار آن را داریم که در پنج سال آینده افغانستان کشورهای همسایه را در این راستا همکاری کند .
سرپرست ضمن استماع مشکلات مردم کندهار وعده سپرد که تمام ولسوالی های کندهار را تحت پوشش مخابراتی قرار داده، کیفیت تماس ها را بالا برده و نرخ ها را کاهش می دهد، در کنار خدمات مخابراتی، خدمات پوستی را سریع و آسان می سازد که پوسته خانه ها در شهرک عینو و کندهار اعمار می گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار