افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

9 هزار نيروي آمريكايي بعد از سال 2014 در کشور مي‌مانند

9 هزار نیروی ویژه آمریکایی پس از خروج تمامی نیروهای آمریکایی و خارجی از افغانستان، در کشور باقی خواهند ماند و توجه‌ خود را روي بازداشت و کشتن شبه‌نظاميان متمرکز خواهند كرد.

مقام‌هاي آمريكايي از تصميم اين كشور براي نگه داشتن 9 هزار سرباز آمريكايي در افغانستان بعد از سال 2014 میلادی خبر دادند.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني افغانستان، خبرگزاري فرانسه به نقل از برخی از مقام‌های نظامی واشنگتن گزارش داد که 9 هزار نیروی ویژه آمریکایی پس از خروج تمامی نیروهای آمریکایی و خارجی از افغانستان، در  کشور باقی خواهند ماند و توجه‌ خود را روي بازداشت و کشتن شبه‌نظاميان متمرکز خواهند كرد.

اين خبر بعد از آن منتشر مي‌شود كه «لئون پانه‌تا» وزیر دفاع آمریکا گفت كه که نیروهای كشورش در افغانستان از اواسط سال ۲۰۱۳ ميلادي از نقش نظامی خود خواهند کاست.

وي همچنين گفت كه دولت آمریکا می‌خواهد تمامي متحدان ناتو در افغانستان به استراتژی تعیین شده در اجلاس لیسبون در ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ ميلادي احترام بگذارند.

در اين پيمان بر انتقال مسئولیت‌های امنیتی به نيروي افغانستان تا پایان سال ۲۰۱۴ ميلادي تاكيد شده است. این گام مهمی در راستاي پایان ماموریت نیروهای آمریکا در افغانستان در سال ۲۰۱۴ ميلادي توصیف می‌شود.

وی افزود كه امید این است که از اواسط تا اواخر ۲۰۱۳ ميلادي بتوانیم نقش نظامی را به نقشی آموزشی، مشورتی و امدادرساني تبدیل کنیم که اساسا همان خواسته‌های پیمان لیسبون را برآورده می‌کند.

پانه‌تا همچنين گفت كه هنوز تصمیمی در مورد این که چه تعدادی از نیروهای آمریکایی در سال آینده ميلادي افغانستان را ترک خواهند کرد، گرفته نشده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار