افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

58 فیصد آمار مفقودی‌ها در اروپا مربوط به مهاجرین افغان‌ است

 مهاجرین

کمیته جهانی صلیب سرخ اعلام کرده که بیشتر مهاجران ناپدیدشده در اروپا باشنده گان افغانستان هستند.

مسؤول پروگرام ردیابی کمیته جهانی صلیب سرخ در افغانستان گفته‌است که نزدیک به ۵۸ فیصد ناپدید شدگان در اروپا که نام‌هایشان در این کمیته ضبط شده‌، باشنده گان افغانستان هستند.

این نهاد برای پیداشدن ناپدید شدگان یک صفحه انترنتی ساخته‌است و تاکنون 18 خانواده از روی همین صفحه به نزدیکانشان رسیده‌اند. از این میان ۱۶ خانواده باشنده افغانستان هستند.

مسئول پروگرام‌های ردیابی کمیته صلیب سرخ گفته که نام‌ها و تصاویر هزار و 251 تن را که در اروپا ناپدید شده‌اند در این نهاد ضبط کرده‌ که از این میان ۷۲۲ تن آنان باشنده افغانستان هستند.

سیلین دوترلون، معاون بخش حمایتی کمیته صلیب سرخ گفت: «سالانه صدها خانواده‌ای که با بستگان خود تماس ندارند، به ما مراجعه می‌کنند. خانواده‌هایی که نزدیکانشان را در رفتن به اروپا یا در برگشتن از اروپا از دست داده‌اند، کمیته جهانی صلیب سرخ و انجمن‌های ملی صلیب سرخ، تلاش می‌ورزند تا خانواده‌ها را به هم برسانند.

دوترلون در گفت‌وگو با طلوع افزود: این صفحه انترنتی در سال ۲۰۱۳ ساخته شد، از آن زمان تا کنون 18 خانواده به هم رسیده‌اند که ۱۶ خانواده باشنده افغانستان بودند.

وی اضافه کرد: پس‌از آنکه به ایران مهاجرت شد، فرزندش نوید به هدف رسیدن به اروپا خانواده‌اش را ترک کرد. سپس برای چند سال نمی‌دانست که فرزندش کجاست، اما وی توانست از طریق صفحه انترنتی که کمیته صلیب سرخ ساخته بود، از حال فرزندش آگاه شود.

از آغاز سال ۲۰۱۵ تاکنون ۲۵۰ هزار باشنده افغانستان، این کشور را ترک کرده‌اند؛ بسیاری از این باشنده گان از راه‌های غیر قانونی خودشان را به کشور‌های اروپایی رسانده‌اند، اما برخی‌از این افراد در راه جانشان را از دست داده‌اند .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار