افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

400 میلیون دالر: کاسبی طالبان در سال گذشته!

سازمان ملل در گزارشی نوشته است که طالبان سال گذشته چهار صد میلیون دالر را ازمنابع گوناگون به شمول کمک، مالیه گرفتن ازشرکت های داخلی، کمک های مردمی و زورگیری از قاچاقبران، فروشنده گان مواد مخدر و تاجران، بدست آورده اند.

این گزارش که ازسوی کارشناسان کمیتۀ تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد تهیه شده است نشان میدهد که ۲۷۵ میلیون این مبلغ به رهبری طالبان رسیده است و بقیه آن از سوی فرماندهان محلی این گروه حیف و میل شده اند.

در گزارش آمده است که طالبان صدها میلیون دالر از بودجه های مربوط به پروژه های توسعه یی افغانستان دریافت کرده اند و منبع دیگری عایداتی این گروه کشت و قاچاق مواد مخدر خوانده شده است.

این در حالی ست که افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان است که نزدیک به ۹۰ درصد مواد مخدر جهان را تولید می کند.

بربنیاد گزارش، درآمد های گروهای اسلام گرا در افغانستان در حال افزایش است.

درهمین حال کمیتۀ تحریم های سازمان ملل متحد در این گزارش افزوده است که افزایش درآمدهای طالبان از سال دو هزار و شش به این سو، این امکان را به گروه طالبان داده است تا عملیات های بیشتری را در افغانستان راه اندازی کنند.

از سوی دیگر سازمان ملل در این گزارش آمار را نشر کرده است که نشان میدهد طالبان ۱۰۰ تا ۱۵۵ میلیون درآمد های شان را در راه اندازی حملات مختلف در سال ۲۰۱۱ به مصرف رسانده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار