افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله به ترکیه رفت

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی اعلام کرده که آقای عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در راس یک هیئت بلند پایه دولتی برای شرکت در سیزدهمین کنفرانس سران کشور های اسلامی عازم ترکیه شدند.

رییس اجرایی کشور به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان در این اجلاس سخنرانی می ‌کند.

در خبرنامهء این ریاست آمده است که در این سفر شماری از مقام های دولتی آقای عبدالله را همراهی می کنند و هیئت دولت افغانستان بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) کابل را به مقصد استانبول ترک کردند.

گفته شده که نشست سران کشورهای اسلامی سر از امروز برای دو روز ( پنجشنبه و جمعه) در شهر استانبول کشور ترکیه برگزار می شود.

قرار است در این نشست اوضاع کشورهای اسلامی، اوضاع بین‌المللی٬‌ همکاری میان کشورهای اسلامی٬ چالش ها و فرصت های مشترک و مبارزه با تروریزم به بحث و بررسی گرفته ‌شود.

رییس اجرایی کشور به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان در این اجلاس سخنرانی می ‌کند.

در خبرنامه گفته شده که آقای عبدالله در سخنرانی اش اوضاع افغانستان و مشکلات موجود در عرصه های مختلف در منطقه و جهان اسلام را با سران کشورهای اسلامی حاضر در این اجلاس در میان می‌گذارد و از کشورهای اسلامی خواهان همکاری و مبارزه مشترک با دهشت افگنی در افغانستان و منطقه می‌ شود.

همچنان قرار است رییس اجرایی حکومت در حاشیه این اجلاس با رییس سازمان کشورهای اسلامی٬ رییس جمهوری ترکیه و سران شماری از کشورهای اسلامی دیدارکند و پیرامون مسائل مشترک میان افغانستان و این کشورها بحث و گفتگو ‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار