افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

30 طعمه برای 30 روز

 

 

30 طعمه برای 30 روز متعصبان کوردل فراهم شده است که برای تداوم برای تداوم نقشه های شوم قومی و گسترش حملات خود فرصت بخرند و قربانیان را زنده زنده در آتش تعصبات قومی بسوزانند.

 

 

 

 

با گذشت بیش از یک هفته از ربوده شدن و به گروگان گرفته شدن تعداد 30 تن از هزاره های عودت کنده به افغانستان از مسیر زابل، هنوز هم نه اقدامی در این خصوص صورت گرفته و نه حتی خبری از صحت یا وخامت حال این هموطنان در دست است.

 

اشرف غنی که روز گذشته برای حوادث اخیر ابراز غم شریکی و همدردی نمود و حتی سفر خود به تهران را نیز به تعویق انداخت در سخنرانی اخیر برای حادثه دیدگان پنجشیر و بدخشان و سالنگ و پروان و لغمان، کمترین اشاره ای به 30 طعمه شیعه مذهب نکرد.

 

برای عدم نسبت دادن قومیت گرایی و تعصبات مذهبی نابجا در این خصوص می بایست کسانی که نمایندگان این قومیت و این مذهب هستند برای نجات جان این جوانان بی گناه بپا خیزند و فارغ از تمام مشغله های سیاسی و اقتصادی خود کمی انسانیت به خرج دهند اما…

 

اما محمد کریم خلیلی معاون دوم رییس جمهور کرزی که در حال حاضر به استراحت از انجام سالها فعالیت وسیع و عمیق می پردازد و سرگرمی دیگری جز دیدارهای پیاپی با اقشار مختلف ندارد در کمال ناباوری و تاسف از هرگونه اقدام در این خصوص جلوگیری می کند.

 

وی که از بزرگان هزاره شیعه مذهب و یکی از امیدهای اصلی خانوارهای در بند گرفتار آمده برای نجات جوانان و اعضای خانواده شان هست نه تنها قدمی در این راه ننهاده است که از دادن رنگ قومیتی و مذهبی به این مساله ضد انسانی امتناع ورزیده است!

 

برهیچکس پوشیده نیست که 30 طعمه برای 30 روز متعصبان کوردل وابسته به گروهک های تروریستی از افراطیون فراهم شده است که برای تداوم نقشه های شوم قومی و گسترش حملات مخلفان مسلح با آغاز فصل بهار و گرمای تدریجی هوا فرصت بخرند و قربانیان را زنده زنده در آتش تعصبات قومی بسوزانند و زنده به گور نمایند.

 

اما پیش از این ها و بیش از اینها که شستشوی مغزی شده اند و از دست های پشت پرده هدایت می شوند انتقادات متوجه مسوولین هزاره و غیر هزاره و سنی مذهب و شیعی مذهب افغانستان و ارگ ریاست جمهوری است که چنین نسبت به این 30 تن غیر نظامی بی تفاوت اند و رسما آنان را مدفون شده می پندارند.

 

درحالی که زابل به عنوان مامن ربایندگان و گروگان گیران می باشد و جستجوی منطقه ای برای محل خفای تروریست های تکفیری لازم نیست اما هیچکس هیچ کاری نمی کند و هر روز خبری مبنی بر تداوم نشست ها و هم اندیشی ها در ارگ برای نجات منتشر می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار