افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

3 فردی که به جای عطا محمد نور توسط جمعیت معرفی شدند! +عکس

عطا محمد نور

به گزارش افغان تلکس به نقل از یک منبع آگاه، حزب جمعیت اسلامی افغانستان برای کناره‌گیری عطامحمد نور از ولایت بلخ 3 نفر را پیشنهاد داده است!
حزب جمعیت اسلامی افغانستان با معرفی سه گزینه پیشنهادی به ارگ ریاست جمهوری به نظر می‌رسد که با کناره‌گیری عطامحمد نور از ولایت بلخ در نهایت موافق است.
در حالی که ارگ ریاست جمهوری پس از اعلام برکناری والی بلخ، انجنیرداود را برای جایگزینی عطامحمد نور تعین کرده بود اما حزب جمعیت اسلامی گزینه‌های جدیدی را برای هدایت بلخ پیشنهاد کرده است.

بیش از یک ماه گذشته اما عطامحمد نور کناره‌گیری خود را از ولایت بلخ به توافق حزب جمعیت اسلامی افغانستان با ارگ مشروط کرده است.

به نقل از یک منبع: بن‌بست در مذاکرات حزب جمعیت اسلامی و حکومت وحدت ملی حقیقت ندارد زیرا این حزب فرهاد عظیمی و اسحاق رهگذر نماینده گان افغان و علم‌خان آزادی قوماندان سابق جهادی را برای رهبری ولایت بلخ به حکومت پیشنهاد کرده است.

گزینه‌های پیشنهادی حزب جمعیت اسلامی

پیش از این نیز کمال‌الدین حامد از اعضای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی به روزنامه ویسا گفته بود که تیم مذاکره کننده این حزب به توافقات مهمی با تیم ارگ ریاست جمهوری دست یافته است.

اما وی تاکید کرده بود که دو طرف درباره تعین والی جدید بلخ و کناره گیری عطامحمد نور از این ولایت به توافقی دست نیافته‌اند.

ادامه تنش‌ها بین اشرف غنی و عطامحمد نور نگرانی مقامات امریکایی را نیز برانگیخته است و پس از آنکه پادرمیانی مایک‌پنس معاون رییس جمهور امریکا نتیجه نداد ارگ سفید با صدور اعلامیه ای خواستار حل این مشکل شد.

روز گذشته زلمی‌خلیلزاد از مشاوران ارگ سفید و عضو حزب حاکم دولت امریکا نیز وارد کابل شده است تا ظاهرا برای حل اختلافات بین حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری میانجی‌گری کند.

 1. Mumtaz Mumtaz :

  خلیل زاد مشاور

 2. Ahmadnawid Mohamadi :

  فقط سه تادزدرا ازبین اینقدر اشخاص پیشنهاد چون فعلا درسطح رهبری جمعیت تماما اشخاص دزد ورهزن وغاصب جا گرفته ریاست جمهوری اگر منافع ملت را میخواهد هیچ وقت به چنین خواست اینها موافقت نکند

 3. Saboor M Afrus :

  سگ زرد برادر روبا است.
  ارگ بخاطر چه معلم عطا را سبكدوش ساخت كه حالا يكي ازين سه دذدان و قاتلين مردم را به جاي دذد سابق تعين كند( ژرنده كه د پلار ده هم په وار ده) نوبت جميعت در بلخ تمام شد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار