افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

جلادان طالب سرهای سربازان را از تن های شان جدا و به درخت ها می آویزند

سر های دو سرباز ارتش که از سوی طالبان از تن های شان جدا شده بودند پس از دو روز عملیات بدست نیروهای دولتی آمدند.

 

طالبان پنج روز پیش فیاض و رحمت الله را در ولسوالی قوش تپه سر بریدند و تنها جسد های بدون سر های شان را نیروهای دولتی داده بودند.

 

معاون اول رییس جمهور می گوید که دستور این همه عمل کردهای غیر اسلامی را به طالبان را سازمان استخبارات نظامی پاکستان می دهد.

 

سرهای دو سرباز ارتش را بر شانه می کشند که پس از اسیر شدن، طالبان سرهای این سربازان را از تن های شان جدا می سازند و به درخت ها می آویزند.

 

همین رویداد در قوش تپه سبب می شود که بیشتر بخش های این ولسوالی از مخالفان مسلح دولت پاکسازی شوند و همه طالبان پا به فرار بگذارند.

 

معاون اول رییس جمهور جنرال دوستم می گوید که :”آنها تیلیفون های مخصوص دارند و از کویته هدایت می گیرند، کویته کی است حاجت گفتن من نیست. همین آی اس آی پاکستان است.”

 

این هم سنگر دو سرباز سر بریده شده حکایه های درد آوری دارد، می گوید فیاض ۲۲ ساله بامداد همان روز خودش را متفاوت تر از روزهای دیگر آراسته بود و بسیار خرسند به نظر می رسید و رحمت الله که ۴ کودک داشت همان روز بارها از پسر کودک یاد می کرد.

 

یک تن از سرباز ارتش می گوید که :” از چوب چوکی درست کرده بودیم و نشسته بودیم و تا یک بجه شب قصه و خنده کردیم و صبح گفت که کی میمیرد و کی زنده می ماند.”

 

در همین حال عالمان دین این کار طالبان را غیر اسلامی می دانند.

 

مولوی نبی عالم دین می گوید که:” حضرت محمد (ص) زمانیکه از مشرکین اسیر می گرفتند آنها را نمی کشتند بل رها کردند. اسیر را کشتن روا نیست.”

 

اما قاتلان فیاض و رحمت الله هنوز هم در حالت فرار نفس می کشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار