افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمله انتحاری بالای کاروان وزیر زراعت و مالداری افغانستان

لطف‌الله راشد سخنگوی وزارت زراعت و مالداری افغانستان گفت که کاروان همراه وزیر با ماین کنار جاده برخورد.

 

به گفتۀ راشد در این حمله انفجاری، به وزیر و همراهانش آسیبی نرسیده؛ اما یک موتر آنان آسیب دیده است.

 

وزیر زراعت و مالداری افغانستان از سه روز به این طرف در ولایات جنوبی کشور مصروف بازدید از این ولایات و گفتگو روی توسعه سکتور زراعت با مسئولین و زمین‌داران این ولایت مصروف بود که نخست به ارزگان رفت، سپس به کندهار رفت و دیروز به سوی هلمند روان بود که کاروان همراه وی در ولسوالی میوند کندهار با حملۀ انفجاری روبرو شد.

 

اسدالله ضمیر و نصیر درانی دو عضو کابینه افغانستان از سه روز به این طرف در کندهار، ارزگان و هلمند پروژه‌های تازۀ انکشاف دهات و سکتور زراعت را افتتاح می‌کنند.

 

اسدالله ضمیر وزیر زراعت و مالداری گفت که هدف از سفرش به ارزگان، کندهار و هلمند بازدید از وضعیت زراعت در این ولایات و ارزیابی فعالیت و پیشرفت‌های این سکتور است.

 

آقای ضمیر افزود که ولایات جنوبی برای زراعت و مالداری بستر خوبی است و این وزارت تنها در سال ۱۳۹۵ خورشیدی به ارزش ۱۲۰ میلیون افغانی، ده‌ها پروژه زراعت، مالداری و آبیاری را در این زون تطبیق خواهند کرد.

 

او گفت که برای کندهار و هلمند نیز پروژه‌هایی مشخص دارند.

 

دیروز نصیر درانی وزیر احیا و انکشاف دهات دیروز در ولسوالی ارغنداب کندهار در یک همایش مردمی گفت که حکومت می‌خواهد از امکانات محدود خود، منفعت بیشتر بگیرد و با برای تطبیق پروژه‌های کوچک، نخست از نزدیک با مردم مشوره کرده و سپس آن را عملی می‌سازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار