افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

اعتراف یک قاتل به کشتن خانواده عمویش در ننگرهار

عمران خان، برادر زاده یوسف اعتراف کرده که به تنهایی تمامی اعضای خانواده کاکایش را به قتل رسانده است.

 

در نوار ویدیویی که پولیس ولایت ننگرهار در اختیار رسانه ها قرار داده، عمران خان می گوید که او نخست کاکایش، سپس مادرش و بعدا دیگر اعضای خانواده یوسف را به قتل رسانده است.

معلوم نیست که متهم در چی شرایطی اعتراف به جرم کرده است.

به روز دوشنبه ٢٣ قوس، خبر کشته شدن هشت عضو یک خانواده در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار مشمول پدر خانواده، پنج کودک، خانم و مادر مرد خانواده از سوی دستکم سه مرد مهمان به نشر رسید.

مقامات گفتند که اعضای این خانواده تیرباران شده و مهاجمان حتی کودکان این خانواده را که از دو ماه تا پنج سال عمر داشتند، به شلیک گلوله به قتل رساندند.

پیشتر، دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرها اعلام کرده بود که ماموران پولیس ۹ تن را در پیوند به قتل خانواده یوسف بازداشت کردند که ۴ تن آنها پس از تحقیقات آزاد و پنج تن آنها که برادر زاده یوسف (مرد خانواده مقتول) نیز شامل افراد بازداشتی است، در بازداشت پولیس قرار دارند.

قاتل می گوید که به دلیل اختلاف بر سر مساله میراث خانواده کاکایش را به قتل رسانده است.

سلیم خان قندوزی، والی ننگرهار ناوقت دیروز در یک نشست خبری، رویداد ولسوالی بهسود را جنایت خواند و تاکید کرد که این حادثه را تا انتها تعقیب می کند.

آقای قندوزی می گوید که او به پولیس دستور داده است که بدون فشار و با حوصله مندی مساله قتل خانواده یوسف و پیدا کردن دیگر عوامل احتمالی درگیر در این رویداد را تعقیب کند.

فضل احمد شیرزاد، قوماندان امنیه ولایت ننگرهار می گوید که قاتل درخواست کرده است که محکمه او به شکل علنی برگزار شود.

آقای شیرزاد به خبرنگاران در جلال آباد گفت که تا کنون پولیس تمام مراحل از بازداشت تا موضوع تحقیق را به شکل شفاف انجام داده و پس از این، این پرونده به محکمه تحویل داده می شود.

قاتل عمران خان فرزند عقل خان باشنده ولسوالی ځاځی ولایت پکتیا معرفی شده که برای قتل کاکا و خانواده او از پکتیا به جلال آباد اماده بود.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار