افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تیم ملی کرکت صاحب یک میدان اختصاصی شد

بورد کرکت افغانستان و بورد کرکت هند تفاهمنامه‌ای را هفته‌ی گذشته به امضا رساندند که در آن افغانستان می‌تواند از میدان کرکت شاهد ویجی سِنگ پاتیک که در منطقه‌ی نویدا در ۴۰ کیلومتری شهر دهلی قرار دارد به حیث میدان اختصاصی یا خانگی خود استفاده کند.

 

بورد کرکت هند در خبرنامه‌ای گفت که بورد کرکت بین‌المللی اخیراً این مکان را به تیم ملی کرکت افغانستان داد تا دیدارهای یک روزه‌ی کرکت موسوم به او دی آی و ۲۰ آوره را میزبانی کند که در آن تیم‌های الف و عضو دایمی بورد بین‌المللی کرکت می‌توانند اشتراک کنند.

 

در حال حاضر افغانستان یک ورزشگاه اختصاصی در شارجه امارت دارد.

 

شفیق ستانکزی رئیس اجرایی بورد کرکت افغانستان گفت که آن‌ها در تلاش هستند تا روابط شان را با هند بیشتر سازند.

 

وی در این باره گفت: “من از کرکت بورد هند اظهار سپاس می‌کنم؛ به ویژه از آقای انوراگ تاکور که برای ما ورزشگاهی را در هند پیشنهاد کردند.”

 

ستانکزی ادامه داد: “این برای کرکت افغانستان یک روز تاریخی ا‌ست و می‌تواند روابط را میان این دو کشور محکم‌تر سازد.”

 

وی اظهار داشت: “سالها است که در تلاش این کار بودیم و سرانجام موفق شدیم تا آن را بدست آوریم. من مطمئن هستم که در آینده توان آن را خواهیم داشت تا از اعضای دایمی در این میدان میزبانی کنیم. همچنان می‌خواهم از مقام‌های نویدا (منطقه‌ای که به تیم ملی کرکت زمین اهدا شده است) برای تمام همکاری‌هایی که برای ما انجام داده‌اند اظهار سپاس کنم.”

 

درهمین حال انوراگ تاکور منشی بورد کرکت هند گفت: “افغانستان بسیار علاقه مند بود تا میدان خانگی شان را برای مدتی به هند انتقال دهند و بورد کرکت هند در نظر دارد تا این بازی را به سطح جهان گسترش دهد و اعضای بورد بین المللی کرکت را همکاری کند.”

 

وی در ادامه گفت: “مقام‌های نویدا همراه با ما در راستای پیشنهاد این میدان به بورد کرکت افغانستان بسیار همکار بودند.”

 

تاکور گفت: “افغانستان در دو سال گذشته خوب درخشیده است تا برای جام جهانی انتخاب شود و این نمایانگر تلاش زیادشان است و آنها در هند بازی خواهند کرد. همان‌طوری که هند برای بنگله دیش همکاری کرد تا عضو دایمی شود، برای افغانستان نیز نقش بزرگی را بازی خواهد کرد تا عضو دایمی شود.”

 

تیم ملی کرکت افغانستان در سال های اخیر دستاوردهای زیادی در مسابقات مختلف این رشته ورزشی داشته تا آنجا که از این تیم به عنوان شگفتی هم یاد شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار